BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras antradienį lankysis Šiauliuose

Data

2017 09 11

Įvertinimas
0
19506_872_0fa0aca48b0eee1d8f9af23187ed3551.jpg

Rytoj, rugsėjo 12 d., ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius Šiauliuose dalyvaus Šiaulių pramonininkų asociacijos IV metinėje konferencijoje „Pramonė 4.0: strategija ir praktika“ ir Ch. Frenkelio nominacijos teikimo iškilmėse.

„Lietuvai, kaip valstybei, kurios pramonės sektorius sukuria daugiau nei penktadalį viso Lietuvos bendro vidaus produkto, svarbu neatsilikti ir imtis aktyvių veiksmų, siekiant pasinaudoti ketvirtosios pramonės revoliucijos suteikiamomis galimybėmis. Todėl džiaugiuosi, kad tokie renginiai, kuriuose diskutuojama, kas leistų mūsų pramonei spartinti gamybos procesus ir skatinti šalies ekonomikos augimą, vyksta ir Šiauliuose, senojoje pramonės sostinėje“, – sako ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. 

Pasak ūkio ministro, turime siekti, kad kiekviena įmonė Lietuvoje galėtų visapusiškai pasinaudoti skaitmeninių inovacijų suteikiamais pranašumais tobulinant produktus, gerinant procesus ir pritaikant esamus verslo modelius skaitmeninio laikmečio poreikiams.

Ūkio ministras vizito Šiauliuose metu taip pat dalyvaus jaunimui skirtoje diskusijoje „Pramonė 4.0. Revoliucija keičianti pasaulį“, lankysis Šiaulių regiono įmonių ir mokymo įstaigų produkcijos, įrangos ir kūrybinių idėjų pristatyme „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“. Taip pat Ch. Frenkelio nominacijos teikimo iškilmėse ūkio ministras M. Sinkevičius kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu ir Šiaulių miesto meru Artūru Visocku pasveikins laimėtojus.

Iniciatyva „Pramonė 4.0“ – tai bendromis verslo, Vyriausybės, pramonės ir mokslo pastangomis sukurta platforma, kuri turi padėti įmonėms įsidiegti inovacijas į savo gamybos procesus. Lietuvoje „Pramonė 4.0“ turėtų paskatinti ir padėti visų Lietuvos pramonės sektorių įmonėms diegti skaitmenines technologijas, dalytis geraisiais technologijų įsisavinimo pavyzdžiais, atverti finansavimo kanalus, taip pat formuoti modernią švietimo ir mokymo sistemą,  pažangią socialinės apsaugos sistemą.

Šiam tikslui yra sukurta nacionalinė pramonės konkurencingumo komisija „Pramonė 4.0“, kuri sieks užtikrinti Lietuvos dalyvavimą pasaulinės ketvirtosios pramonės revoliucijos procesuose – teikdama pasiūlymus ji koordinuos ir kontroliuos nacionalinės pramonės skaitmeninimo iniciatyvos „Pramonė 4.0“ įgyvendinimą.

Ūkio ministras taip pat planuoja Šiauliuose lankytis įmonėje „Bodesa“, kuri yra viena didžiausių stiklo paketų gamintojų Baltijos šalyse.