BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E. Gustas domėjosi Klaipėdos regiono plėtra ir dalyvavo technologijų verslo inkubatoriaus statybų pradžios ceremonijoje

Data

2014 03 20

Įvertinimas
0
DSC_9278_1.jpg

Š. m. kovo 20 d., ketvirtadienį, ūkio ministras Evaldas Gustas ir ūkio viceministrė Rasa Noreikienė lankėsi VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje ir susipažino su Klaipėdos uoste vykdomais ir planuojamais įgyvendinti svarbiausiais projektais. Ūkio ministras taip pat dalyvavo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko technologijų verslo inkubatoriaus statybų pradžios ceremonijoje. Šiam projektui įgyvendinti Ūkio ministerija skyrė 17,03 mln. litų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšų pagal priemonę „Inogeb LT-2“.

Susitikime Algirdas Kamarauskas, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius, ūkio ministro delegacijai pristatė Klaipėdos uosto veiklą. Klaipėdos uostas sukuria 4,5 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto. Kalbėta apie Klaipėdos uosto vykdomus projektus, taip pat pristatyti planuojami projektai, kuriems įgyvendinti bus prašoma Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšų iš 2014–2020 m. finansavimo periodo.

Susitikime didelis dėmesys buvo skirtas viešųjų pirkimų sričiai, išsakyti pasiūlymai kaip būtų galima patobulinti įstatyminę bazę, išklausyti praktiniai pastebėjimai ir pristatyta VšĮ CPO LT veikla. Vyko diskusijos dėl realios projektų įgyvendinimo trukmės, aptartos ilgo įgyvendinimo priežastys ir pasekmės. Susitikime dalyvavo Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vaidotas Šileika, Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdantysis direktorius Jonas Nazarovas, Lietuvos laivybos maklerių ir agentų asociacijos prezidentas Vytautas Šileika ir Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos prezidentas Arnoldas Šileika.

Per vizitą Klaipėdoje ūkio ministras E. Gustas kartu su ūkio viceministre R. Noreikiene, Klaipėdos universiteto rektoriumi prof. dr. Vaidučiu Laurėnu, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentu Gediminu Rainiu, Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku bei kitais verslo ir universiteto bendruomenės atstovais dalyvavo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko technologijų verslo inkubatoriaus statybų pradžios simbolinės kapsulės įkasimo ceremonijoje.

Ūkio ministro E. Gusto teigimu, verslo inkubatorius neabejotinai atneš naudos visam Klaipėdos regionui. Technologijų plėtojimas ir jų išvystymas nuo pat idėjos iki produkto, tinkamo šalies ir užsienio rinkoms, sukūrimo yra svarbiausias šio inkubatoriaus steigimo tikslas. Inkubatorius suteiks galimybę studentams pereiti visą kelią nuo studijų, technologinio produkto kūrimo iki verslo vystymo.

Klaipėdos universiteto rektorius Vaidutis Laurėnas sakė, kad šio verslo inkubatoriaus veikla negali būti atsiejama nuo inovacijų ir naujų idėjų vystymo. Rektorius teigė, kad šis inkubatorius, skirtingai nuo daugybės verslo inkubatorių Lietuvoje, yra skirtas technologijoms vystyti. Inkubatoriuje be administracinių patalpų bus įrengtos ir gamybinės, technologijų kūrimo patalpos, kuriose bus kuriami nauji produktai.

Projekto įgyvendinimas Jūriniame slėnyje svarbus skatinant glaudesnį mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Įgyvendinus projektą bus įrengtos technologinei, eksperimentinei ir gamybinei veiklai pritaikytos patalpos, kurias įmonės galės išsinuomoti palankiomis sąlygomis ir su tyrėjais vykdyti bendrus projektus. Inkubatorius padės skatinti kurti inovacijas ir komercinti mokslinių tyrimų rezultatus.

Per vizitą Klaipėdoje ūkio ministras taip pat susitiko su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir savivaldybės atstovais, su kuriais aptarė Klaipėdoje vykdomus projektus, tokius kaip Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo ir Klaipėdos dramos teatro rekonstrukcija. Aptartos ir paramos pajūrio turizmo sektoriui galimybės 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų finansavimo laikotarpiu. Daug kalbėta apie Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną.

Ūkio ministras pasidžiaugė uostamiesčio vykdoma aktyvia mokslo ir technologijų sektoriaus plėtra, Klaipėdos vystomu bendradarbiavimu su užsienio aukštosiomis mokyklomis, į šį procesą įtraukiant ir Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusias įmones bei kitus stambius regiono darbdavius.

Klaipėdos miesto savivaldybėje projektams įgyvendinti 2007–2013 m. skirtas ES struktūrinių fondų finansavimas sudaro 0,3 mlrd. Lt. Tai yra trečia vieta iš visų Lietuvos savivaldybių po Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybių. Nors Šiaulių miesto savivaldybėje įgyvendinama ir baigta beveik 20 proc. daugiau projektų nei Klaipėdos miesto savivaldybėje, tačiau bendra projektų finansavimo suma Klaipėdoje yra 1,5 karto didesnė.

Klaipėdos apskrityje ES lėšomis šiuo metu (iki 2014 m. kovo 18 d.) įgyvendinama 113 projektų (Klaipėdos mieste – 50), jiems skirta 448,81 mln. Lt. Baigtų projektų Klaipėdos apskrityje yra 157 (Klaipėdos mieste – 72), jiems skirta 208,83 mln. Lt.