BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E.Gustas: Lietuvos verslas yra laukiamas Japonijoje

Data

2014 09 29

Įvertinimas
0
写真 3.JPG

Ūkio ministras Evaldas Gustas ir jo vadovaujama delegacija darbo vizito Japonijoje metu susitiko su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministre Yuko Obuchi, pramonininkų konfederacijos „Keidanren“ vadovais, Japonijos Parlamento Patarėjų rūmų nariu (senatoriumi), draugystės su Lietuva lygos pirmininku Hirofumi Nakasone. Kartu su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo ministru Akihiro Ota dalyvavo daugiašaliame turizmo ministrų susitikime, Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje, tarptautinės turizmo parodos „JATA Tourism EXPO Japan“ 2014 m. atidaryme, Lietuvos ambasados Japonijoje organizuotame Lietuvos verslo galimybių pristatyme.

Per susitikimus akcentuota ir tartasi, kaip būtų galima stiprinti dvišalį bendradarbiavimą investicijų pritraukimo, eksporto, turizmo srityse. Buvo aptarti esami ir galimi tarptautiniai bei dvišaliai projektai.

„Lietuvą pristatėme kaip patrauklią investuotojams šalį dėl investicinės aplinkos privalumų: palankaus darbo jėgos kainos ir kokybės santykio, gerų specialistų, modernios, gerai išvystytos infrastruktūros. Esame suinteresuoti pritraukti investuotojų informacinių ir komunikacinių technologijų, logistikos, automobilių detalių ir elektronikos, tekstilės, maisto pramonės sektoriuose. Galėtume bendradarbiauti su Japonijos įmonėmis, eksportuodami kokybiškus gaminius už konkurencingą kainą, – susitikime su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministre sakė ūkio ministras E. Gustas. – Be to, Japonija yra perspektyvi Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka. Japonijos turistai aktyvūs keliautojai, norintys atrasti naujas ir dar ne taip gerai žinomas Europos šalis. Japonus Lietuvoje žavi UNESCO paveldo objektai, rankų darbo, lietuvių dizainerių produkcija, gintaras, tekstilė, taip pat kulinarinis Lietuvos paveldas. Neabejoju, kad per vizitą užmegzti ryšiai paskatins tolesnį šalių bendradarbiavimą.“

Ūkio ministras atkreipė dėmesį, kad Lietuvos atstovai planuoja dalyvauti „Foodex Japan 2015“ parodoje ir siūlė šalims kartu organizuoti Japonijos maisto sektoriaus atstovų verslo misijas į Lietuvą.

Kasmet Lietuvos tekstilės sektoriaus atstovai dalyvauja Japonijoje (Tokijuje) vykstančioje „Interior lifestyle“ parodoje. Atsižvelgdamas į tai, kad Lietuvoje gerai išvystytas tekstilės sektorius, E. Gustas per susitikimą pakvietė Japonijos verslo atstovus atvykti į Lietuvą, kur VšĮ „Versli Lietuva“ galėtų jiems organizuoti tikslinius individualius susitikimus su tekstilės sektoriaus įmonėmis ir plačiau pristatyti galimybes bendradarbiauti.

Pristatydamas Lietuvos inovacijų politiką, ministras pabrėžė siekį sukurti efektyvią mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų sistemą, kuri atitiktų technologinius įmonių poreikius, būtų patraukli užsienio inovatoriams ir kompanijoms. Kvietė Japonijos verslininkus ir mokslininkus pasinaudoti Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros infrastruktūra, dalyvauti bendruose projektuose.

Per susitikimus su Japonijos įmones vienijančių organizacijų vadovybe ūkio ministras E. Gustas pažymėjo, kad pastaraisiais metais Lietuva įgijo patirties įgyvendindama viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektus (VPSP), ir pakvietė Japonijos verslo atstovus kartu dalyvauti įgyvendinant VPSP projektus Lietuvoje.

Susitikime su Japonijos Parlamento aukštųjų (Patarėjų) rūmų nariu (senatoriumi), draugystės su Lietuva lygos pirmininku Hirofumi Nakasone pristatyti Lietuvos investicinės aplinkos privalumai, akcentuotas šalies siekis stiprinti bendradarbiavimą šalis dominančiose srityse.

Kartu su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo ministru Akihiro Ota E.Gustas dalyvavo daugiašaliame turizmo ministrų susitikime. Delegacija susitiko su visuomeninės pelno nesiekiančios organizacijos – Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacija, vienijančia Japonijos verslininkus, kultūros veikėjus, politikus, besidominčius Lietuva, ir remia įvairius mainų projektus.

Taip pat vyko susitikimai su didžiausios ir įtakingiausios Japonijos verslo konfederacijos „Keidanren“ atstovais, Kansajo ekonomikos federacijos „Kankeiren“ viceprezidentu, „Panasonic“ korporacijos valdybos vicepirmininku Masayuki Matsushita, Osakos pramonės ir prekybos rūmų vicepirmininku, „Osaka Gas“ prezidentu Hiroshi Ozaki ir Lietuvos garbės konsulu Osakoje, vienos iš didžiausių Japonijoje ir pasaulyje statybos bendrovių „Obayashi Corporation“ vadovu, stambiųjų Japonijos verslininkų federacijos „Keidanren“ Užsienio reikalų komiteto pirmininku Takeo Obayashi, Idzumioco (Izumiotsu) miesto vadovybe, Japonijos mokslo ir technologijų, Kosmoso agentūromis.

Delegacija lankėsi Nacionaliniame pažangios pramonės mokslo ir technologijų institute, vienoje didžiausių ir moderniausių Japonijos farmacijos įmonių „Chugai“, kuri pasitelkdama mokslą ir biotechnologijas kuria inovatyvius medicinos produktus ir paslaugas.

Ūkio ministro E. Gusto vadovaujamą delegaciją sudarė VšĮ „Investuok Lietuvoje“, VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovai, verslo atstovai.