BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E. Gustas: „Paskirstyta daugiau kaip 5 mln. eurų ES investicijų eksportui skatinti“

Data

2015 11 30

Įvertinimas
0
P0122050001.jpg

Šiandien ūkio ministras Evaldas Gustas Vyriausybei pristatė spalio mėn. eksporto skatinimo pasiekimus, siekiant sumažinti verslininkų patiriamus nuostolius dėl Rusijos sankcijų. Pasak ūkio ministro, tarp svarbiausių darbų – daugiau kaip 5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų skyrimas šalies įmonėms eksportui skatinti.

Pagal priemonę „Naujos galimybės“ paskirstyta 4,22 mln. eurų ES investicijų 17-ai projektų, kurių įgyvendinimas padės įmonėms užmegzti naujų kontaktų, pristatyti savo produkciją užsienyje vyksiančiose tarptautinėse parodose. 2016 m. I ketvirtį planuojama skelbti antrąjį šios priemonės kvietimą teikti paraiškas.

Produktų ir paslaugų eksportui reikalingiems sertifikatams įsigyti pagal 2014–2020 metų ES investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“ 36 projektams įgyvendinti paskirstyta 1,146 mln. eurų. Iš pradžių šios priemonės pirmajam kvietimui buvo numatyta skirti 600 tūkst. eurų, tačiau, atsižvelgus į didelį tinkamai parengtų paraiškų kiekį, nutarta finansavimą padidinti 547 tūkst. eurų.

Taip pat, siekdama skatinti naujų verslo rinkų ir verslo partnerių paiešką, Europos Komisija patvirtino Lietuvos pateiktą trejų metų ES mėsos produktų informavimo ir skatinimo programą JAV ir Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos rinkose, skirtą jautienos, veršienos, kiaulienos pardavimo skatinimui ir produktų žinomumui didinti. Programa 50 proc. finansuojama iš ES ir 30 proc. iš Lietuvos valstybės biudžeto. Bendras programos biudžetas 2,8 mln. Eur.

Siekdamos sušvelninti Rusijos embargo pasekmes Lietuvos žemės ūkio produkcijos gamintojams ir įvairinti Lietuvos eksportą, valstybės institucijos dirbo su Kinijos, JAV, Ukrainos, Bosnijos ir Hercegovinos institucijomis, kad būtų pradėtos eksporto leidimų procedūros ir parengti veterinarijos sertifikatai.

Užsienio reikalų ministerija per Lietuvos diplomatines atstovybes aktyviai dirbo su atitinkamomis valstybių – potencialių eksporto partnerių (Prancūzijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, Armėnijos, Azerbaidžano, Izraelio, Japonijos, Brazilijos) institucijomis bei verslo atstovais žemės ūkio ir maisto produktų eksporto klausimais.