BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E. Gustas: pritarimas konsolidavimo kryptims – svarbus žingsnis siekiant pertvarkyti verslo priežiūros institucijų sistemą

Data

2014 02 13

Įvertinimas
0
20824336.jpg

Šiandien, vasario 13 d., Lietuvos Respublikos Vyriausybės Strateginis komitetas pritarė ūkio ministro Evaldo Gusto pateiktiems pasiūlymams dėl ūkio subjektų priežiūrą atliekančių institucijų veiklos konsolidavimo krypčių, tikslų ir procesų organizavimo.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, priežiūros institucijų veiklos konsolidavimas – vienas iš Šešioliktosios Vyriausybės programos tikslų ūkio subjektų priežiūros tobulinimo srityje. Verslo priežiūros institucijų konsolidavimu siekiama mažinti priežiūros naštą verslui, didinti darbuotojų kompetenciją, efektyvinti priežiūrą vykdančių institucijų veiklos procesus ir veiksmingiau panaudoti biudžeto lėšas.

„Pritarimas konsolidavimo kryptims svarbus žingsnis, leidžiantis toliau nuosekliai ir sistemingai siekti konsolidavimo procesų įgyvendinimo“, – sako ūkio ministras.

Siekiant įvykdyti Vyriausybės programos įgyvendinimo prioritetines priemones, atsižvelgiant į tarptautinę praktiką ir išorės ekspertų siūlymus, nutarta priežiūros institucijas sugrupuoti į 12 priežiūros veiklos krypčių: Aplinkos apsauga; Infrastruktūros ir statybų sauga; Transporto sauga; Vartotojų sauga; Maisto sauga ir veterinarija; Sveikatos apsauga; Švietimo kokybė; Socialinė ir darbo sauga; Visuomenės sauga; Kultūros apsauga; Valstybės pajamų surinkimas ir Finansų rinkų patikimumas.

Kiekvienoje iš krypčių bus parengti siūlymai dėl ūkio subjektų priežiūros institucijų veiklos konsolidacijos, siekiant konkrečioje srityje optimizuoti priežiūros funkcijų paskirstymą ir sutelkti susijusias institucijų kompetencijas, atsižvelgiant į vykdomų priežiūros funkcijų sinergijas, bei išgryninti institucijų atsakomybę už tam tikrą ūkinės veiklos priežiūros sritį.

Vyriausybės Strateginis komitetas pritarė Ūkio ministerijos pasiūlytam verslo priežiūros institucijų konsolidavimo procesų organizavimo modeliui. Pagal konsolidavimo kryptis bus sudarytos specialios tarpinstitucinės darbo grupės iš atitinkamos priežiūros sritis kuruojančių institucijų atstovų. Darbo grupės kartu su priežiūros institucijomis turės parengti konkrečioje konsolidavimo kryptyje veikiančių priežiūros institucijų veiklos pertvarkymo ar tobulinimo veiksmų planų projektus.

Konsolidavimo procesų priežiūros užtikrinimui Vyriausybei pasiūlyta sudaryti specialią Ūkio subjektų veiklos priežiūros konsolidavimo komisiją. Ši komisija Vyriausybės strateginiam komitetui teiks pasiūlymus dėl ūkio subjektų veiklos priežiūros institucijų veiklos konsolidavimo procesų įgyvendinimo ir koordinuos tarpinsitucinių darbo grupių veiklą.
 
Įgyvendinant konsolidavimo planą bus subalansuotos kiekvienos institucijos atliekamos priežiūros funkcijos, optimizuotos administracinės ir valdymo struktūros, o sutaupytos lėšos galėtų būti skirtos institucijų specialistų kompetencijoms didinti ir priežiūros sritims, kurioms išteklių skiriama per mažai.

Konsolidavimo procesas turėtų sumažinti priežiūrą atliekančių institucijų skaičių – kai kurios iš jų galėtų būti sujungtos, kitos galėtų perleisti priežiūros funkcijas konsoliduotoms priežiūros institucijoms – taip būtų išgryninta atsakomybė už skirtingas priežiūros sritis.

Verslo priežiūros institucijų konsolidavimas yra viena iš verslo priežiūros pertvarkos priemonių. Verslą prižiūrinčių institucijų veiklos optimizavimo ir efektyvumo didinimo bei priežiūros naštos verslui mažinimo yra siekiama ir kitomis Ūkio ministerijos įgyvendinamomis verslo priežiūros pertvarkos priemonėmis: rizikos vertinimo sistemų diegimas, kontrolinių klausimynų rengimas ir taikymas, vieningo konsultavimo telefono linijų diegimas, veiklos efektyvumo rodiklių diegimas ir kitomis. Verslo priežiūros pertvarka siekiama, kad priežiūros institucijos pirmiausia taptų verslo konsultantais, o ne baudėjais.