BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E. Gustas su darbo vizitu lankosi Ispanijoje

Data

2014 12 01

Įvertinimas
0
TurizmasiStock_000015968034Small.jpg

Gruodžio 1-2 dienomis ūkio ministras Evaldas Gustas ir ūkio viceministrė Rasa Noreikienė Madride (Ispanija) susitinka su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) generaliniu sekretoriumi Talebu Rifai,  Ispanijos Pramonės, energetikos ir turizmo ministerijos Valstybės sekretore turizmui Isabel Borrego Cortes, PTO direktoriumi – atsakinguoju sekretoriumi su šalimis narėmis Carlosu Vogeleru, PTO Europos regiono direktore Isabel Garrana ir aptaria galimybes stiprinti bendradarbiavimą turizmo srityje.

„Svarbiausias Lietuvos prioritetas turizmo srityje – didinti turizmo sektoriaus konkurencingumą. Tai padaryti siekiama kuriant ir plėtojant konkurencingus turizmo produktus ir infrastruktūrą, sudarant palankią aplinką turizmo verslui, diegiant veiksmingas rinkodaros ir komunikacijos priemones, mažinant turizmo paslaugų sezoniškumą ir gerinant Lietuvos pasiekiamumą“ , – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Ūkio ministro ir viceministrės susitikime su PTO atstovais dalijamasi gerąja šalių patirtimi kelionių organizavimo rinkos priežiūros srityje. Praėjusią savaitę Lietuvos Vyriausybė priėmė turizmo įstatymo pakeitimus, kurie sugriežtins turizmo rinkos reguliavimą. Įstatymo pakeitimuose numatyti plėsti Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos galias ir sugriežtinti reikalavimus turizmo įmonėms, ypač kelionių organizatoriams. Susitikime išklausyta PTO nuomonė šiuo klausimu ir dalijamasi geriausiais kitų šalių praktikos pavyzdžiais.

Ūkio ministro susitikime su T. Rifai svarstomos turizmo sektoriaus darbuotojų mokymų ir turizmo darbuotojų stažuočių ir studentų praktikos PTO galimybės. Per darbo vizitą aptariami ir bendri Lietuvos su PTO projektai. Didžiausias dėmesys susitikime skiriamas „Gintaro kelio“ iniciatyvos, kurią Lietuva su PTO parama pradėjo įgyvendinti 2012 metais, plėtojimui.

Turizmas – viena iš sparčiausiai augančių ūkio šakų Lietuvoje. 2013 metais atvykstančių į Lietuvą turistų skaičius perkopė 2,2 milijono. Turizmo eksportas sudaro 24 proc. viso paslaugų eksporto, šiame sektoriuje Lietuvoje dirba 4,4 proc. visų darbuotojų. 2013 metais pajamos iš turizmo sudarė 1,5 mlrd. eurų, šis sektorius Lietuvoje sukuria 2,9 proc. šalies bendrosios pridėtinės vertės.

Lietuva PTO nare tapo 2003 metais. PTO – tai tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 metais, 2003 metais reorganizuota į specializuotą Jungtinių Tautų agentūrą. Svarbiausias PTO tikslas – turizmo skatinimas, rūpinantis ekonomine plėtra, atsakingo, darnaus ir visiems prieinamo turizmo populiarinimas, pagarba tarpusavio supratimui, žmogaus teisėms ir laisvėms. PTO vienija 154 narius.