BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E. Gustas su darbo vizitu lankosi JAV

Data

2014 02 17

Įvertinimas
0

Š. m. vasario 16–21 d. ūkio ministras Evaldas Gustas ir jo delegacija su darbo vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Vizito tikslas – stiprinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, plėtoti inovacijas, investicijas ir spręsti verslui aktualius klausimus. Susitikimuose bus pristatyti Vyriausybės prioritetai, verslo aplinka ir investicinės galimybės Lietuvoje, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai rezultatai. Per vizitą ūkio ministras lankysis verslo ir mokslo įstaigose ir institucijose.

„Vis daugiau tarptautiniu mastu pripažintų JAV įmonių plečia veiklą Lietuvoje, tačiau dar turime nepanaudoto potencialo ir erdvės plėsti bendradarbiavimo sritis. JAV yra ne tik didžiausia vartotojų rinka, bet ir daugiausia investuojanti šalis pasaulyje, dėl šios priežasties turime nuolat stiprinti tarpusavio ekonominius santykius“, – sako ūkio ministras E. Gustas.

Per vizitą JAV ūkio ministras E. Gustas lankysis NASA būstinėje, kur bus aptarta galima Lietuvos ir NASA bendradarbiavimo plėtra kosmoso srityje. Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai jau vykdo pavienius bendrus projektus su NASA, tačiau siekiama suintensyvinti šį bendradarbiavimą ir aptarti naujas dvišalio bendradarbiavimo galimybes kosmoso srityje. 

Inovacijų politikos aktualijos ir galimos bendradarbiavimo sritys taip pat bus aptartos per ūkio ministro vizitą JAV Nacionalinėje mokslų akademijoje ir Aleksandrijos gyvybės mokslų centre, skatinančiame inovatyvų pasauliniu mastu žinomų mokslo ir medicinos institucijų ir verslo įmonių bendradarbiavimą. Ketinama apsilankyti ir verslo inkubatoriuje „1776“, vienijančiame Vašingtono pradedančiąsias įmones (angl. startup).

Per susitikimus su Amerikos lietuvių verslo atstovais ir Vašingtono lietuvių bendruomene ūkio ministras pristatys verslo galimybes Lietuvoje ir svarbiausius Ūkio ministerijos darbus, kurie vykdomi siekiant pagerinti verslo aplinką Lietuvoje, supaprastinti verslo pradžios sąlygas, mažinti administracinę naštą.

Numatyta dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje su Europos ir Amerikos prekybos rūmų atstovais. Ūkio ministras ir kiti delegacijos nariai pristatys Lietuvos investicinės aplinkos pranašumus ir aptars Lietuvos ir JAV ekonominio bendradarbiavimo galimybes. Be to, bus aptartas ir Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai.

Susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba ūkio ministras aptars Lietuvos ir JAV dvišalio ekonominio bendradarbiavimo santykius ir tolesnes jų vystymo perspektyvas.

Per vizitą ūkio ministras Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV dalyvaus Vasario 16-osios minėjime, susitiks su lietuvių bendruomenėmis.

Ūkio ministro E. Gusto vadovaujamą delegaciją sudaro ūkio ministro patarėja Vaiva Gogelienė, Europos Sąjungos reikalų departamento direktorius Gvidas Kerušauskas, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius, VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorius Dovydas Varkulevičius, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. tarp 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą JAV buvo 14 vietoje, pagal eksportą – 11, pagal importą – 18 vietoje.

2013 m., palyginti su 2012 m., Lietuvos eksportas į JAV išaugo beveik 97 proc. ir pasiekė 2,35 mlrd. litų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į JAV išaugo 105 proc. ir pasiekė 2,27 mlrd. litų.

Lietuviškos kilmės prekių eksporto didžiausią dalį sudarė mineralinis kuras ir alyvos (68,7 proc. viso Lietuvoje pagamintų prekių eksporto į JAV dalis), baldai (10,4 proc.), trąšos (8,5 proc.).

2013 m. duomenimis, JAV verslas Lietuvoje buvo investavęs 448,79 mln. litų ir tai sudaro apie 1 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje.