BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E. Gustas su darbo vizitu lankosi Kinijoje

Data

2014 06 09

Įvertinimas
0
kinija2.JPG

Š. m. birželio 7–13 d. ūkio ministras Evaldas Gustas ir jo vadovaujama delegacija su darbo vizitu lankosi Kinijoje. Ūkio ministras per vizitą jau susitiko su Kinijos prekybos ministru Gao Huchengu ir dalyvavo Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos šalių ministrų lygio forume, taip pat lankėsi Centrinės ir Rytų Europos šalių prekių parodoje, kurioje dalyvauja ir Lietuvos įmonės.

Susitikime su Kinijos prekybos ministru Gao Huchengu ūkio ministras E. Gustas aptarė Lietuvos ir Kinijos prekybinį ir investicinį bendradarbiavimą. Pasak ūkio ministro, Lietuva yra suinteresuota gerinti dvišalės prekybos situaciją siūlydama aukštos kokybės produktų ir paslaugų, kurios domintų Kinijos įmones, vartotojus ir investuotojus. Ministras pažymėjo, kad, siekiant pagerinti šalių prekybos balansą, svarbu užtikrinti sklandų lietuviškų produktų patekimą į Kinijos rinką, ypač paspartinti pieno ir mėsos produktų sertifikavimo procesus.

„Susitikimai su Kinijos Vyriausybės atstovais ir verslo atstovais yra puiki galimybė sustiprinti ir plėsti Lietuvos ir Kinijos dvišalį bendradarbiavimą. Aktyvesni politiniai šalių ryšiai skatina efektyvesnius ir sklandesnius ekonominius santykius. Siekdami naujų galimybių eksporto plėtrai į Kiniją, daug dėmesio skirsime Lietuvos prekių ir paslaugų eksportui skatinti“, – per susitikimą su Kinijos prekybos ministru Gao Huchengu sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro, dalyvavusio Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos šalių ekonomikos ministrų forume, kuriame ministrai diskutavo apie prekybos vystymą, investicijų skatinimą, investicinių projektų finansavimo galimybes, šis ministrų susitikimas – sėkmingas žingsnis stiprinant politinį Kinijos ir Europos šalių tarpusavio pasitikėjimą.

Per vizitą Kinijoje E. Gustas ir jo vadovaujama delegacija susitiks su Honkongo specialiojo administracinio regiono institucijų vadovais, dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje su Kinijos ir Lietuvos verslininkais, atidarys  turizmo pristatymo renginį Honkonge.

Ministras kartu su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu susitiks su Dziašano (Jiashan) miesto mere Xu Qing. Per šį susitikimą planuojama pasirašyti miestų draugystės sutartį, kuria bus siekiama stiprinti Kauno regiono ir Dziašano miesto ekonominį, kultūrinį, mokslo ir technologijų bendradarbiavimą. Šis miestų bendradarbiavimas aktualus siekiant pritraukti Kinijos investuotojus į Kauno laisvąją ekonominę zoną (LEZ).

Šanchajuje ūkio ministras dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje su Lietuvos įmonių atstovais ir Kinijos verslininkais, besidominčiais investicijų galimybėmis Lietuvoje. Per diskusiją su Lietuvos ir Kinijos įmonių atstovais bus pristatyta Lietuvos pažanga gerinant verslo aplinką, bendradarbiavimo potencialas ir galimybės. Šiuo susitikimu bus skatinama Lietuvos ir Kinijos įmonių tolesnė partnerystė.

Per vizitą E. Gustas susitiks su Šanchajaus mokslo ir technologijų komisijos vadovybe, su ja bus aptartas  bendradarbiavimas mokslo, inovacijų ir technologijų srityse, dalyvavimas  parodose.  Ūkio ministras taip pat lankysis Šanchajaus aukštųjų technologijų parke ir Šanchajaus technologijų inovacijų centre.

Ūkio ministras per vizitą taip pat susitiks su Kinijos įmonių „SEPCO III“ ir „Huawei“ vadovais, susipažins su įmonių veikla, aptars kompanijų tolesnius žingsnius skatinant investuoti Lietuvoje. Šiandien Europos regionas atlieka strateginį vaidmenį „Huawei“ įmonės plėtros planuose. Pradėjusi nuo pirmojo centro 2000 m. Švedijoje, Kistos mieste, šiandien bendrovė Europoje turi jau 11 centrų, kuriuose dirba 800 darbuotojų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse.

Per vizitą Honkongo specialiajame administraciniame regione ūkio ministras susitiks su Honkongo finansų sekretoriumi Tsangu Chun-wahu, taip pat su Honkongo komercijos ir ekonominio vystymo sekretoriumi Gregory So Kam-leungu.

Ūkio ministras su delegacija, Honkongo valdžios atstovais, verslininkais dalyvaus Lietuvos prekybos rūmų Honkonge atidaryme. Lietuvos prekybos rūmai Honkonge padės stiprinti Honkongo ir Lietuvos bendradarbiavimą ir teiks paramą verslo bendruomenėms plėtojant prekybinius ryšius.

Taip pat E. Gustas atidarys Lietuvos turizmo pristatymo renginį, kurį organizuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Per renginį Honkongo turizmo specialistams bus pristatytos Lietuvos turizmo galimybės Lietuvoje ir unikalus Pasaulinio gintaro kelio projektas.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. iš 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Kinija buvo 17 vietoje, pagal eksportą – 27, pagal importą – 13 vietoje.

2013 m., palyginti su 2012 m., Lietuvos eksportas į Kiniją padidėjo 32,6 proc. ir sudarė 305 mln. litų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Kiniją padidėjo 37,6 proc. ir sudarė 268 mln. litų. 2013 m. lietuviškos kilmės prekių eksporto didžiausią dalį sudarė pjautinieji rąstai (31 proc. viso Lietuvoje pagamintų prekių eksporto į Kiniją dalis), mediniai baldai (6,4 proc.), vaisiai (3,7 proc.).

2013 m. gruodžio mėn. duomenimis, Kinijos (be Honkongo) investuotojai Lietuvoje buvo sukaupę 5,62 mln. litų ir tai sudaro 0,01 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje.

Statistikos departamento duomenimis,  2013 m. Honkongas iš 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal apyvartą buvo 47, pagal eksportą – 39, o pagal importą – 60 vietoje.

2013 m. duomenis lyginant su 2012 m. duomenimis, prekių apyvarta tarp Lietuvos ir Honkongo padidėjo beveik 59 proc. ir sudarė 186 mln. litų, Lietuvos eksportas į Honkongą padidėjo 66 proc. ir sudarė 161 mln. litų, o importas padidėjo beveik 23 proc. ir sudarė 25 mln. litų.

2013 m. lietuviškos kilmės prekių eksporto didžiausią dalį sudarė durpės (31,5 proc. viso Lietuvoje pagamintų prekių eksporto į Honkongą dalis), mediniai baldai ir siuvėjų manekenai (20,9 proc.).

2013 m. gruodžio mėn. duomenimis,  Honkongo investuotojai Lietuvoje buvo sukaupę 0,96 mln. litų ir tai sudaro 0,002 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje.