BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E. Gustas su Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovais aptarė euro įvedimo klausimus

Data

2014 02 11

Įvertinimas
0
Euras3835.jpg

Šiandien ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovais ir aptarė aktualius euro įvedimo Lietuvoje klausimus. Susitikime ūkio viceministrė Rasa Noreikienė skaitė pranešimą „Euro įvedimas Lietuvoje – ką turi žinoti ir kam privalo ruoštis verslas“ ir pristatė Ūkio ministerijos darbus, ateities planus ir Latvijos patirtį rengiantis įvesti eurą.

„Siekiant sklandžiai šalyje įvesti eurą, labai svarbus geranoriškas visų suinteresuotų šalių – ir verslo, ir institucijų, ir vartotojų – sutarimas ir bendradarbiavimas. Tikiuosi, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu mūsų bendradarbiavimas tik stiprės“, – susitikime sakė ūkio ministras E. Gustas.

Pasak ūkio ministro, šių susitikimų ir diskusijų tikslas – padėti verslui pasirengti įvedant Lietuvoje naują valiutą ir paskatinti jį prisidėti prie sklandaus šio proceso įgyvendinimo. Šioje veikloje verslas – vienas svarbiausių partnerių, todėl siekiama jį įtraukti į pasirengimo procesą. 

Ūkio ministras priminė labai svarbų Ūkio ministerijos ir verslo bendrą darbą – Verslo subjektų gerosios verslo praktikos (valios) memorandumą, kurio tekstas šiuo metu yra derinamas su atsakingomis institucijomis ir verslo asociacijomis. Ūkio ministras paragino aktyviai prisidėti prie šios iniciatyvos ir paskatinti joje dalyvauti verslo atstovus.

Memorandumo tikslas – sukurti verslo subjektų ir vartotojų abipusiu supratimu ir pasitikėjimu grindžiamą euro aplinką, išvengti piktnaudžiavimo ir nepagrįsto prekių ir paslaugų kainų didinimo keičiant litus į eurus, palengvinti vartotojų perėjimą nuo nacionalinės valiutos – lito – prie euro.

Kad verslui būtų lengviau pasirengti euro įvedimui, Ūkio ministerija rengia rekomendacijas, kaip prekybos ir paslaugų teikimo vietose turi būti nurodomos kainos dvigubo kainų nurodymo laikotarpiu. Be to, ketinama parengti grynųjų pinigų valdymo, personalo mokymo organizavimo, darbo su kasos aparatais, apskaitos rekomendacijas. Ūkio ministerija taip pat laukia verslo atstovų pasiūlymų, kokių dar gali prireikti rekomendacijų, siekiant užtikrinti sklandų euro įvedimą.

Susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovais taip pat dalyvavo Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, šakinių ir regioninių asociacijų vadovybės, šalies įmonių atstovai.