BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras E. Gustas su Lietuvos verslo delegacija lankosi Gruzijoje

Data

2014 03 26

Įvertinimas
0
images.jpg

Š. m. kovo 26–28 d. ūkio ministras Evaldas Gustas, ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas su Lietuvos verslo delegacija lankosi Tbilisyje, Gruzijoje, kur susitiks su Gruzijos vicepremjeru, ekonomikos ir plėtros ministru George Kvirikashvili, dalyvaus tarptautinėje konferencijoje „Ekonominė integracija į Europos Sąjungą: perspektyvos ir galimybės“ ir tarptautiniame verslo forume. Taip pat dalyvaus Lietuvos verslo susitikimuose su Gruzijos valstybinių institucijų atstovais, susitiks su Gruzijoje dirbančiais Lietuvos verslininkais.

Ūkio ministras E. Gustas pasisakys tarptautinėje konferencijoje „Ekonominė integracija į Europos Sąjungą: perspektyvos ir galimybės“. Konferencijos dalyvius sveikins Gruzijos ministras pirmininkas Irakli Garibashvili, Bulgarijos ekonomikos plėtros vicepremjerė Daniela Bobeva, Gruzijos vicepremjeras ir kiti aukšti pareigūnai.

Konferencijoje bus diskutuojama apie ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas Rytų partnerystės programoje, Europos Sąjungos (ES) ekonomikos potencialą ir jos įtaką Rytų partnerystei, bus kalbama apie Rytų partnerių pasirengimą tolesniam bendradarbiavimui su ES. Konferencijoje ES ir Rytų partnerystės šalims bus išsamiai pristatyta  Gruzijos ekonomikos politika, verslo aplinkos ir investicijų galimybės, sėkmingai įgyvendintos ir planuojamos reformos.

Kovo 28 d. vysiančiame tarptautiniame verslo forume  ūkio ministras E. Gustas pristatys Lietuvos ekonomines galimybes, kalbės apie Lietuvos verslo perspektyvų plėtrą Gruzijoje. Forume  numatytas Lietuvos verslo prisistatymas, susitikimai su Gruzijos verslo atstovais.

Verslo forume bus pristatyta Gruzijos investicinė aplinka, investavimo galimybės energetikos sektoriuje, žemės ūkyje, pasidalyta verslo sėkmės istorijomis. Taip pat ES ir Rytų partnerystės šalių verslininkai galės užmegzti naudingų ryšių, skatinančių ekonominį bendradarbiavimą.

Lietuvos delegacija per vizitą planuoja susitikti su Gruzijos švietimo ir mokslo ministerijos bei Gruzijos energetikos ministerijos atstovais. Taip pat numatyti susitikimai su Lietuvos garbės konsulu Gruzijoje, Gruzijos lietuvių bendruomene.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. tarp 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Gruzija buvo 51 vietoje, pagal eksportą ir importą – 45 vietoje.

2013 m., palyginti su 2012 m., Lietuvos eksportas į Gruziją sumažėjo 19,2 proc. ir sudarė 96,5 mln. litų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Gruziją  sumažėjo 39,9 proc. ir sudarė 25,4 mln. litų.

2013 m. iš lietuviškos kilmės prekių daugiausia eksportuota pieno ir pieno produktų (32,2 proc. viso lietuviškos kilmės eksporto į šią šalį), farmacijos produktų (19,6 proc.), mašinų, mechaninių įrenginių ir jų dalių (8,0 proc.). Gruzija buvo 63 iš didžiausių lietuviškų prekių eksporto rinkų.

2013 m. rugsėjo 30 d. duomenimis, Gruzijos investuotojai Lietuvoje buvo investavę 1,01 mln. litų ir tai sudaro 0,002 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje.