BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras Evaldas Gustas per vizitą Zarasuose ragino išnaudoti turizmo potencialą ir pritraukti daugiau investicijų

Data

2014 11 11

Įvertinimas
0
DSCF7257.jpg

Šiandien, lapkričio 11 d., ūkio ministras Evaldas Gustas su darbo vizitu lankosi Zarasuose, kur dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su savivaldos ir verslo atstovais, taip pat jaunimo verslumo skatinimo renginyje „Būk verslus“.

„Zarasų rajonas pasižymi turistiniu potencialu, tačiau jis nėra iki galo išnaudojamas, ir šią sritį būtų galima vertinti kaip vieną iš perspektyviausių. Plėtojamas turizmas leistų kurti naujas darbo vietas ir mažinti nedarbą. Matome būtinybę padėti žmonėms kuriant savo verslą, skatinant investicijas rajone ir mažinant emigraciją. Siekdami, kad Zarasų rajonas taptų patrauklesnis verslui ir būtų pritraukta daugiau investicijų, kviečiame aktyviai naudotis tiek Europos Sąjungos (ES), tiek valstybinių programų teikiamomis galimybėmis“, – sako E. Gustas.

2007–2013 metų ES paramos laikotarpiu Zarasų rajono savivaldybėje ES lėšomis iš viso yra finansuota 14 projektų, jiems skirta 23,5 mln. litų. Daugiausia projektų vykdoma energetikos srityje (9 projektai už 14,2 mln. litų). Įgyvendinami projektai ir turizmo srityje (3 projektai už 8,5 mln. litų).

2012 metais tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Utenos apskrityje siekė 292,31 mln. litų. Palyginti su 2011 metų duomenimis, TUI Utenos apskrityje padidėjo 20,5 procento. Pažymėtina, kad TUI vienam gyventojui Zarasuose yra vienos mažiausių Utenos apskrityje.

E. Gusto teigimu, Zarasų rajono verslo atstovai  galėtų pasinaudoti 2014–2020 metų struktūrinės paramos laikotarpio galimybėmis. Ūkio ministerija 2014–2020 m. laikotarpiu administruos apie 3,5 mlrd. litų ES struktūrinės paramos lėšų. Daugiausia dėmesio ir paramos žadama skirti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) (apie 1,2 mlrd. litų), smulkiojo ir vidutinio verslo (apie 1,84 mlrd. litų) sritims, pramonės įmonių energetiniam efektyvumui (86 mln. litų), gamtos ir kultūros objektų žinomumui (120 mln. litų) ir žmogiškųjų išteklių kompetencijai (384 mln. Lt) didinti. Daug dėmesio bus skiriama investavimui per finansines priemones.

„Atsižvelgiant į turimą potencialą turizmo srityje, Zarasų rajonui galėtų būti aktuali 2014–2020 metų ES struktūrinės paramos priemonė „Regio Invest Lt+“, pagal kurią finansavimas bus teikiamas naujiems gamybos ir paslaugų teikimo pajėgumams, skirtiems naujiems produktams gaminti ir inovatyvioms paslaugoms, įskaitant sveikatos ir medicininio turizmo paslaugas, teikti, kurti ir įrengti – sveikatos turizmo infrastruktūros plėtra (pagal priemonę numatoma galimybė gauti paramą privačių sveikatos turizmo infrastruktūros objektų plėtrai) ir sveikatinimo paslaugas teikiančių įstaigų sertifikavimas ir akreditavimas tarptautiniu lygiu pagal pripažintus kokybės standartus“, – Zarasų savivaldos ir verslo atstovams kalbėjo E. Gustas.

Ūkio ministras taip pat paminėjo ir Ūkio ministerijos vykdomas priemones, skirtas ekonominei situacijai gerinti ir verslumui didinti: „Vyriausybės 2012–2016 metų programoje numatyta kurti naujas darbo vietas, sudaryti sąlygas aktyviau plėtoti verslą šalies regionuose. Ūkio ministerijos ir Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos memorandume dėl smulkiojo ir vidutinio verslo teisinės, ekonominės ir informacinės aplinkos gerinimo numatoma didinti lengvatinėmis sąlygomis teikiamų informavimo, konsultavimo ir mokymų paslaugų mastą ir prieinamumą pradedantiesiems verslininkams visuose Lietuvos regionuose. Taip pat įtvirtinta nuostata, kad reikia sukurti ir įdiegti naujų, nuolat veikiančių verslininkų konsultavimo priemonių.“

Per darbo vizitą Zarasuose E. Gustas taip pat pasveikino jaunimo verslumo skatinimo renginio „Būk verslus“ dalyvius.