BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras Evaldas Gustas: „Siekiame skaidresnio ir efektyvesnio viešųjų įstaigų valdymo“

Data

2015 11 02

Įvertinimas
0
teisineiStock_000014459465Small.jpg

Šiandien Vyriausybė pasitarime pritarė Ūkio ministerijos pateiktiems pasiūlymams, kurie leis patobulinti viešųjų įstaigų valdymą.

„Ūkio ministerija pateikė Vyriausybei pasiūlymus išnagrinėjusi viešųjų įstaigų, kurių savininkė arba dalininkė yra valstybė, valdymą. Pasiūlytos priemonės leis užtikrinti skaidresnį ir efektyvesnį viešųjų įstaigų valdymą“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Atsakingoms institucijoms, įgyvendinančioms valstybės, kaip viešosios įstaigos savininkės ar dalininkės, teises ir pareigas, pavedama atlikti kolegialių valdymo organų sudarymo viešosiose įstaigose reikalingumo analizę. Siekiama, kad viešosiose įstaigose būtų nustatomi veiklos vertinimo rodikliai, o viešųjų įstaigų vadovams būtų nustatomos metinės veiklos užduotys.

Ūkio ministerija siūlo, kad viešųjų įstaigų vadovų veikla būtų vertinama remiantis individualiais veiklos vertinimo kriterijais, o jų vertinimo rezultatai skelbiami viešai. Be to, siūloma pavesti nustatyti viešųjų įstaigų veiklos strategijose siektinus tikslus ir kt.

Pritarusi pasiūlymams, Vyriausybė pavedė atsakingoms institucijoms peržiūrėti viešųjų įstaigų vadovų, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių darbo apmokėjimo tvarką, pateikti pasiūlymus dėl kolegialių valdymo organų sveikatos priežiūros viešosiose įstaigose sudarymo bei šių valdymo organų sudarymo kriterijų. Atsakingos institucijos turės teikti Vyriausybei informaciją apie pasiūlytų priemonių įgyvendinimą viešosiose įstaigose.