BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras ir Azerbaidžano ambasadorius aptarė dvišalį bendradarbiavimą

Data

2014 03 19

Įvertinimas
0
Susitikimas7596.jpg

Š. m. kovo 19 d., trečiadienį, ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Azerbaidžano ambasadoriumi dr. Hasanu Mammadzada ir aptarė aktyvesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes. Susitikime taip pat dalyvavo Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (VTD) direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas.

Per susitikimą buvo aptartas š. m. balandžio pradžioje planuojamas ūkio ministro vizitas į Azerbaidžaną (Baku), kalbėta apie planuojamus susitikimus su Azerbaidžano ekonomikos ir pramonės ministru, mokesčių ministru ir kultūros ir turizmo ministru.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, šiuo metu šalių bendradarbiavimas nėra vystomas taip aktyviai, kaip norėtųsi, todėl tiek Lietuvai, tiek Azerbaidžanui reikėtų labiau išnaudoti šalių investicinę aplinką. Lietuvą Azerbaidžanas domina kaip potenciali ir iki šiol nepakankamai išnaudota eksporto rinka, taip pat būtų galima plėtoti bendradarbiavimą turizmo srityje.

Azerbaidžaną domina bendradarbiavimas su Lietuva inovacijų srityje, ypač jas diegiant žemės ūkio ir veterinarijos srityse.
Per susitikimą kalbėta apie Azerbaidžano sėkmingai vykdomą Dvynių projektą su partneriais iš Lietuvos ir Austrijos. Šio projekto tikslas – padidinti Azerbaidžano turizmo sektoriaus efektyvumą.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. iš 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Azerbaidžanas buvo 56 vietoje, pagal eksportą – 44, pagal importą – 77 vietoje.

2013 m., palyginti su 2012 m., Lietuvos eksportas į Azerbaidžaną sumažėjo 20,4 proc. ir sudarė 96,8 mln. litų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Azerbaidžaną sumažėjo 28,5 proc. ir sudarė 51 mln. litų.

Azerbaidžano investuotojai Lietuvoje buvo sukaupę 2 mln. litų.

2013 m. rugsėjo 30 d. Lietuvos tiesioginės investicijos sudarė apie 6,9 mlrd. litų.
Lietuvos ir Azerbaidžano Vyriausybės 2007 m. pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo turizmo srityje.