BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras ir Azerbaidžano kultūros ir turizmo viceministras aptarė dvišalį bendradarbiavimą turizmo srityje

Data

2014 01 24

Įvertinimas
0
Susitikimas2809.jpg

Sausio 24 d. ūkio ministras Evaldas Gustas Ūkio ministerijoje susitiko su Azerbaidžano kultūros ir turizmo viceministru Nazimu Samedovu ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo turizmo srityje aktualijas, glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvas. Susitikime taip dalyvavo ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (VTD) direktorė Raimonda Balnienė, Azerbaidžano Turizmo departamento strategijos ir planavimo skyriaus viršininkas Fikret Samedov, Vidaus turizmo vystymo skyriaus viršininkas Mahir Gahramanov, Ūkio ministerijos ir VTD specialistai. 

„Dvišalis bendradarbiavimas su Azerbaidžanu turizmo srityje turi didelį potencialą. Džiaugiuosi sėkmingai vykdomu dvynių projektu, kurio pagalba stiprinamas Azerbaidžano turizmo sektorius, perduodama geroji Lietuvos patirtis turizmo vystymo srityje“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Pasak ūkio ministro, jau dabar turistai iš Azerbaidžano aktyviai domisi Druskininkų kurortu, sanatoriniu gydymu, Lietuvos privačių gydomųjų centrų teikiamomis paslaugomis ir reabilitacijos galimybėmis. Lietuva turi daug galimybių teikti Azerbaidžano gyventojams itin kokybiškas turizmo ir medicinines paslaugas – nuo sanatorinio gydymo iki sudėtingų operacijų.

„Sėkmingai vykdomas dvynių projektas su partneriais iš Lietuvos ir Austrijos padėjo Azerbaidžanui jau duoda rezultatų. Įgyvendinamos Azerbaidžano turizmo sektoriui svarbios reformos – ketinama įsteigti turizmo fondą, plėsti šalyje rekreacines erdves, pasinaudojant Lietuvos ir Austrijos patirtimi“, – sakė Azerbaidžano kultūros ir turizmo viceministras N. Samedovas.

Pasak N. Samedovo, turistus iš Azerbaidžano traukia Lietuvos kurortai – Druskininkai ir Palanga, tačiau ir Azerbaidžanas gali sudominti turistus iš Lietuvos kultūrinio turizmo galimybėmis bei unikaliu kurortu Naftalanu.

Ūkio ministerijos ir VTD atstovai susitikimo metu pristatė Azerbaidžano delegacijai kaip vykdoma Lietuvos turizmo sektoriaus rinkodara. Pasak VTD direktorės, Azerbaidžane yra visos prielaidos sėkmingam turizmo vystymuisi, didesniam turistų srautų pritraukimui. Lietuvos turizmo paslaugos, savo ruožtu, taip pat yra pristatytos Azerbaidžano rinkai. Turistai iš Azerbaidžano domisi nuolat tobulinama Lietuvos turizmo infrastruktūra ir plačia turizmo paslaugų pasiūla.

Lietuvos ir Azerbaidžano vyriausybės 2007 m. pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo turizmo srityje. Nuo 2013 m. vasario mėn. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) su partneriais iš Austrijos Azerbaidžane vykdo ES lėšomis finansuojamą dvynių projektą. Šio projekto tikslas – padidinti Azerbaidžano turizmo sektoriaus efektyvumą. Įgyvendinant projektą glaudžiai bendradarbiauja VTD ir Azerbaidžano kultūros ir turizmo ministerija. VTD ekspertai su Azerbaidžano kurorto Naftalano atstovais dalijasi sėkmingo Druskininkų kurorto vystymosi patirtimi ir gerąja praktika.