BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras įteikė apdovanojimus verslo turnyro Europos finalo nugalėtojams

Data

2014 09 11

Įvertinimas
0
Apdovanojimai3211.jpg

Ūkio ministras Evaldas Gustas įteikė pasaulinės mikroprocesorių lyderės kompanijos „Intel“ organizuojamo verslo turnyro Europos finalo apdovanojimus penkioms geriausius verslo planus paruošusioms komandoms. Šios komandos lapkritį atstovaus Europos žemynui pasauliniame turnyro finale Silicio slėnyje.

Sveikindamas konkurso dalyvius ūkio ministras E. Gustas sakė: „Džiugu, kad Lietuva vis dažniau tampa tuo Europos tašku, į kurį krypsta pasaulinių lyderių ir pradedančiųjų įmonių žvilgsnis. Jaučiamės įvertinti, kad verslo turnyro Europos finalą nuspręsta surengti Lietuvoje per tarptautinį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics“.“

Pasak ūkio ministro, siekiame pradedantiesiems verslininkams sudaryti puikias sąlygas mūsų šalyje vystyti savo idėjas. Dar prieš kelis dešimtmečius buvusios mažai žinomos, šiandien Lietuvos įmonės skaičiuoja milijonus klientų visame pasaulyje, o po pradedančiųjų įmonių kūrimo piko, prasidėjusio prieš kelerius metus, jau galima išgirsti tarptautinių sėkmės istorijų. Į jaunus verslus drąsiai investuoja žinomi rizikos kapitalo fondai, didelės kompanijos Vilniuje kuria savo biurus, verslo imasi pradedančiosios įmonės iš kaimyninių ir tolimesnių šalių.

24 startuoliai iš 37 pasaulio šalių „Life Sciences Baltics 2014“ pristatė inovatyvius gaminius, išmaniąsias technologijas ir interaktyvias interneto bei mobilųjų programėles. Visa tai buvo susiję su sveikatos rūpybos ir medicinos įranga, energetika, ekologija, pavieniais individais bei visuomene, informaciniais ryšiais, technologijomis, biotechnologijomis ir nanotechnologijomis. Iš visų dalyvių į pasaulinį startuolių finalą Silicio slėnyje pateko penkios pradedančios įmonės.

Pirmąjį prizą verslo turnyro Europos finale laimėjo komanda iš Izraelio ir Prancūzijos, įgyvendinusi idėją pavadinimu „Fitterly“. Tai – tinklalapis, leidžiantis internetu apsipirkinėjančiam lankytojui virtualiai pasimatuoti drabužį. „Fitterly“ vartotojai turės galimybę pažiūrėti, kaip atrodo mėgstamų gamintojų drabužiai iš naujausių kolekcijų ant 3D pagrindu sukurto savo kūno atvaizdo. Tokia technologija leis sėkmingai apsipirkti nekeliant kojos į realią parduotuvę.

Šiais metais konkurse dalyvavo komandos iš Izraelio, Norvegijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Vengrijos, Rumunijos, Jungtinės Karalystės, Bulgarijos, Airijos, Danijos, Lenkijos, Vokietijos. Komandos rengė verslo planus medicininės įrangos, energetikos ir valymo technologijų, visuomenės sveikatos, informacinių ir ryšių technologijų, biotechnologijų, nanotechnologijų sektoriams.Kompanija „Intel“ verslo turnyrą organizuoja jau dešimtus metus.

Antrąkart Lietuvoje VšĮ „Versli Lietuva“ rengiamo „Life Baltics Sciences 2014“, pritraukusio daugiau kaip tūkstantį dalyvių iš 40 pasaulio šalių, tikslas – verslo ir mokslo bendrystė, todėl tokio pobūdžio renginys – puiki terpė tiek pradedančiosioms Lietuvos biotechnologijos sektoriaus įmonėms, tiek ir šios srities senbuvėms pasidalinti pasiekimais tarptautiniu mastu.