BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras JAV verslo tarybos misijos atstovams pristatė investicijų, verslo aplinkos gerinimo ir prekybos galimybes

Data

2014 10 28

Įvertinimas
0
gfoto4023.jpg

Šiandien, spalio 28 d., ūkio ministras Evaldas Gustas susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos misijos atstovais aptarė ekonomikos augimo, užsienio investicijų, verslo aplinkos gerinimo klausimus, svarbiausius šalių ekonominius iššūkius, prekybą tarp Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV).

„JAV – viena svarbiausių Lietuvos partnerių prekybos ir investicijų srityje. Tai patvirtina ir faktai, nes vis daugiau JAV kompanijų įsikuria Lietuvoje. Esu tikras, kad tai yra ir Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos nuopelnas. Taryba gali padėti ieškoti naujų prekybos ir investicijų galimybių mūsų šalyje ir išspręsti probleminius klausimus“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Susitikime aptartos verslo aplinkos gerinimo sąlygos, investicijų galimybės. Ūkio ministras paminėjo, kad Darbo kodekse siekiama mažinti administracinę naštą įmonėms ir suteikti daugiau lankstumo, sudarant terminuotąsias darbo sutartis, nustatant sutarties nutraukimo išlaidas ir reguliuojant viršvalandžius.

E. Gustas pažymėjo, kad, atsižvelgiant į geopolitinės padėties pokyčius, jų reikšmę šalies ekonomikai, yra svarbu stiprinti Lietuvos partnerystę su JAV: „2013 metais Lietuvos ekonomika buvo atspari neigiamiems išorės ir vidaus veiksniams ir išliko viena iš sparčiausiai augančių ekonomikų ES. 2013 metais bendrasis vidaus produktas (BVP) padidėjo 3,2 procento ir turėtų augti 2,9 procento 2014 metais ir 3,4 procento 2015 metais. Ekonominiam augimui didelę įtaką darys tarptautiniai pokyčiai ir geopolitinė rizika. Dabartinė geopolitinė aplinka skatina stiprinti Lietuvos ir svarbiausių ir patikimiausių  partnerių, tarp jų ir JAV, santykius.“

Ūkio ministras ir Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos misijos nariai taip pat aptarė derybas dėl JAV ir Europos Sąjungos (ES) transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės, euro įvedimo reikšmę Lietuvos ekonomikai, institucijų konsolidavimo procesą, Vyriausybės ir pramonės bendradarbiavimą kovojant su šešėline ekonomika ir nelegalia prekyba ir kitus aktualius klausimus.

Susitikime dalyvavo Ūkio ministerijos pareigūnai, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorius Justinas Pagirys.

Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos misiją sudaro „AbbVie“, „Exelon“, „Intermedix“, „Lilly“, „Philip Morris International“, „Western Union“, „ALBC“ atstovai. Šiandien jie taip pat susitinka su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, finansų ministru Rimantu Šadžiumi, Prezidentės patarėja Giedre Kaminskaite-Salters, Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininke Dangute Mikutiene ir energetikos viceministru Aleksandru Spruogiu.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, JAV užima 15-ą vietą pagal tiesiogines užsienio investicijas (TUI) Lietuvoje. Nuo 2013 metų liepos JAV TUI padidėjo 35 procentais. 2014 metų pirmąjį pusmetį JAV TUI Lietuvoje sudarė 174,2 mln. eurų.

2014 metų sausio–birželio mėnesiais Lietuva turėjo teigiamą prekybos balansą su JAV. Palyginti su 2013 metų pirmuoju pusmečiu, visa prekyba padidėjo 25 procentais. Prekių apyvarta siekė 640 mln. eurų, eksportas į JAV – 470 mln. eurų, o JAV importas į Lietuvą – 170 mln. eurų.

2013 metais iš 192 Lietuvos prekybos partnerių JAV pagal prekybos apyvartą užėmė 14-ą, eksportą – 11-ą, o importą – 18-ą vietas. Per 2014 metų pirmąjį pusmetį iš 185 Lietuvos prekybos partnerių JAV pagal prekybos apyvartą rikiavosi 12-oje, eksportą – 9-oje, o importą – 19-oje vietoje.