BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras Lietuvos garbės konsului Saudo Arabijoje pristatė investicinės aplinkos privalumus

Data

2014 10 24

Įvertinimas
0
Susitikimas6046.jpg

Šiandien, spalio 24 d., ūkio ministras Evaldas Gustas susitikęs su Lietuvos garbės konsulu Saudo Arabijoje Marei Mubaraku bin Mahmouzu aptarė dvišalio Lietuvos ir Saudo Arabijos ekonominio bendradarbiavimo, eksporto ir investicijų perspektyvas.

„Lietuvos ir Saudo Arabijos ekonominis bendradarbiavimas turi potencialą plėstis. Investuotojai iš Saudo Arabijos atranda mūsų šalį siekdami plėtoti verslą, o ir Lietuva yra suinteresuota pritraukti kuo daugiau investicijų, sulaukti didesnio verslo atstovų iš Saudo Arabijos susidomėjimo“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Per susitikimą Lietuvos garbės konsulas domėjosi investicinės aplinkos Lietuvoje privalumais. Informavo apie jo iniciatyva planuojamas parodas trijuose didžiausiuose Saudo Arabijos miestuose, kuriose Lietuvos verslo atstovai turės galimybes pristatyti savo produktus ir paslaugas.

Pasak ūkio ministro, Lietuva tampa svarbiu paslaugų centru Europoje. Galime suteikti  tiesioginę prieigą prie Europos Sąjungos, Šiaurės šalių ir kitų rinkų. Lietuva suinteresuota bendradarbiauti ir plėtoti partnerystę su Saudo Arabija informacinių ir komunikacinių technologijų, logistikos, automobilių dalių ir elektronikos, mokslinių tyrimų, taip pat inovacijų ir pažangių aukštųjų technologijų (saulės plokščių, lazerių, biotechnologijų) sektoriuose.

Per susitikimą aptartos eksporto į Saudo Arabiją galimybės: perspektyviausi prekių eksporto sektoriai – baldų, medienos, drabužių, maisto produktų (grūdų, pieno ir sertifikuotos mėsos produktų) ir medicininių ir chirurginių priemonių. Lietuvos įmonės taip pat domisi paukštienos, žuvies ir kiaušinių eksportu į Saudo Arabiją.

Per susitikimą E.Gustas pakvietė Saudo Arabijos verslininkus, ypač importo kompanijas, atvykti į Lietuvą, kur VšĮ „Versli Lietuva” kartu su verslo organizacijomis organizuotų jiems susitikimus su Lietuvos įmonėmis ir suteiktų išsamią informaciją verslui aktualiais klausimais.

Susitikime su Lietuvos garbės konsulu Saudo Arabijoje Marei Mubaraku bin Mahmouzu dalyvavo VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius,  VšĮ „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Staškonienė, Užsienio reikalų ministerijos atstovai.

Lietuva su Saudo Arabija  prekiauja  aktyviausiai  iš visų  Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos šalių.

2013 metais Lietuvos eksportas į Saudo Arabiją sudarė 148,4 mln. eurų ir, palyginti su 2012 metais, padidėjo 67,3 procento. Šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais Lietuvos eksportas į Saudo Arabiją sudarė 41,9 mln. eurų. Per minėtą laikotarpį Lietuva į Saudo Arabiją daugiausia eksportavo augalinę produkciją (62,1 proc.), gyvūninės kilmės produktus (12,7 proc.), medieną ir medienos dirbinius (7,8 proc.). 2013 metais pagal eksportą Saudo Arabija užėmė 22-ąją vietą, o 2014 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais – 34-ąją.

2013 metais Lietuvos importas iš Saudo Arabijos sudarė 5,1 mln. eurų ir, palyginti su 2012 m., sumažėjo 46,8 procento. 2014 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais Lietuvos importas iš Saudo Arabijos sudarė 4,6 mln. eurų. Palyginti su 2013 metais, jis išaugo 73 procentais. Lietuva daugiausia importavo chemijos produktų (95,0 proc.), medienos ir medienos dirbinių (3,2 proc.), mašinų ir mechaninių įrenginių (1,7 proc.). 2013 metais pagal importą Saudo Arabija užėmė 67-ąją vietą, o 2014 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais – 61-ąją.

Tiesioginės Saudo Arabijos investicijos Lietuvoje 2014 metų kovo 31 dieną sudarė 2,53 mln. eurų. Saudo Arabija užėmė 44-ąją vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje dydį.