Ūkio ministras M. Sinkevičius įteikė apdovanojimus Lietuvos spaudos pramonės atstovams

Data

2016 12 15

Įvertinimas
0
IMG_8468.JPG

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius įteikė šalies įmonių atstovams Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimus, kuriais siekiama stiprinti verslo mokslo ir valdžios atstovų bendradarbiavimą, skatinti pramonės vystymąsi ir inovacijas.

Apdovanojimų ceremonijoje buvo pagerbti įmonių atstovai, kasdien kuriantys spaudos produktus: knygas, žurnalus, laikraščius, pakuotes, etiketes, 3D gaminius. Ūkio ministras M. Sinkevičius kartu su Lietuvos spaustuvininkų asociacijos prezidentu Artūru Karosu nominacijoje „Išmanusis gaminys 2016“ apdovanojimą įteikė UAB „IOCO Packaging“ už unikalios idėjos sukūrimą ir jos įgyvendinimą. Nominacijoje „Metų pakuotė“ įteikė apdovanojimą gaminio užsakovui UAB „Daisena“ už unikalios idėjos sukūrimą, o pakuotės gamintojai UAB „Aurika“ – už įgyvendinimą ir realizavimą. Įmonei „Logo tape Baltic“ buvo įteiktas apdovanojimas „Metų eksportuotojo“ nominacijoje, o 3D technologijų lydere Lietuvoje pripažinta UAB „3D prototipai“. Taip pat apdovanojimą gavo UAB „3D Creative“ už 3D technologijų pramoninio spausdinimo pasiekimus.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos prezidentas A. Karosas įteikė apdovanojimą metų lyderio nominacijoje įmonei „Aurika“ už darvinizmą versle, nuolatinę plėtrą ir evoliuciją. Inovatyviausia spaustuve pripažinta spaustuvė KOPA už inovatyvias technologijas bei inovatyvius procesus tradicinėje spaustuvėje.

Vienas iš keturių spaudos gaminio apdovanojimų taip pat įteiktas spaustuvei KOPA už naują meno knygos koncepciją. Antrą spaudos gaminio apdovanojimą laimėjo S. Jokužio leidykla-spaustuvė už Leonardo da Vinčio pasakų knygą „Sparnuotosios raidės“ su reljefinėmis iliustracijomis. Trečią spaudos gaminio apdovanojimą laimėjo spaustuvė „BALTO print“ už įspūdingai pagamintą knygą „Crimson Peak“. Ketvirtą spaudos gaminio apdovanojimą laimėjo UAB „Petro ofsetas“ už didžiausią Lietuvos knygą.

Taip pat buvo įteiktas Kūrybinių sprendimų spaustuvės apdovanojimas įmonei „Aurika“. Socialiai atsakinga spaustuve pripažinta UAB „Flexpro“, žaliausios spaustuvės apdovanojimą pelnė spaustuvė „Druka“, o metų darbuotojo apdovanojimas įteiktas UAB „Via Aquaria“ darbuotojai Alinai Vengalytei.

Apdovanojimų metu penkių nominacijų apdovanojimai buvo įteikti geriausiems spaudos pramonės studentams, jauniesiems specialistams, mokslo atstovams. Žinių spaustuvės apdovanojimas skirtas įmonei KOPA, geriausio baigiamojo jaunojo specialisto nominacija atiteko Vilniaus dailės akademijos absolventei Gintarei Baryzaitei, perspektyviausio jaunojo grafikos dizainerio nominacija įteikta studentei Reginai Stonytei, sumaniausiu jaunuoju leidybos specialistu pripažintas studentas Povilas Čepkauskas, talentingiausio jaunojo produkto dizainerio nominacija įteikta Gabrielei Ugnei Petrauskaitei. Spaudos pramonei skirtų mokslinių tyrimų apdovanojimas įteiktas Janai Valauskaitei.

Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimus organizuoja Lietuvos spaustuvininkų asociacija. Lietuvos spaustuvininkų asociacija vienija tradicines spaudos pramonės įmones, kurios yra modernios ir inovatyvios: naujausiomis  technologijomis spausdina knygas, laikraščius, žurnalus, komercinę spaudą, gamina pakuotes maisto ir gėrimų, chemijos, farmacijos ir kitų sektorių gaminiams, spausdina etiketes ir kitus spaudos pramonės produktus.