BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras pasveikino tarptautinio gyvybės mokslų forumo „Life Sciences Baltics 2014“ dalyvius

Data

2014 09 10

Įvertinimas
0
Forumas E. Gustas_.jpg

Šiandien, rugsėjo 10 d., ūkio ministras Evaldas Gustas pasveikino tarptautinio gyvybės mokslų forumo „Life Sciences Baltics 2014“, organizuojamo Ūkio ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“, dalyvius. Renginiu siekiama skatinti glaudesnį mokslo ir verslo bendradarbiavimą biotechnologijų, medicinos prietaisų ir įrangos bei farmacijos sektoriuose tarptautiniu mastu.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, aukšto rango asmenų dėmesys Lietuvoje vykstančiam forumui – tai įrodymas, kad mūsų šalies gyvybės mokslų ir verslo sektoriuje glūdi didžiulis potencialas. Tai patvirtina ir renginio dalyvių skaičius – šiemet antrą kartą organizuojamame forume „Life Sciences Baltics“ sulaukta daugiau kaip 1000 mokslo ir verslo atstovų iš 40 pasaulio šalių.

„Mokslas ir technologijos – pagrindiniai aspektai, kurie padeda pagerinti žmonių gyvenimo kokybę. Inovacijoms diegti reikalingi talentingi žmonės, tinkama infrastruktūra, sukurta palanki ekosistema ir bendravimas tarpusavyje. Todėl verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra labai svarbus procesas, kuris sudaro galimybę atsirasti naujoms idėjoms, įgyvendinti inovatyvius projektus, – susirinkusiems sakė ūkio ministras. – Baltijos šalių gyvybės mokslų sektoriuje veikia daugiau nei 300 įmonių, kurių gaminamos produkcijos net 90 proc. eksportuojama į daugiau kaip 100 pasaulio šalių, o regione veikiantys mokslinių tyrimų centrai siūlo plačias galimybes ne tik mokslininkams, bet ir įmonėms bei investuotojams. Lietuva džiaugiasi vis glaudesniu įmonių ir universitetų bendradarbiavimu, kurio rezultatus šiandien jau matome – sėkmingos Lietuvos biotechnologijų įmonės buvo įsigytos užsienio rinkos lyderių, tokių kaip „Thermo Fisher Scientific“, „Moog“ ir „Sicor/Teva Group.“

Pasak E. Gusto, Lietuvos biotechnologijų ir farmacijos mokslinių tyrimų ir gamybos sektorius per metus paaugo 22 proc., biotechnologijos srities produkcijos eksportas 2013 m. didėjo 17 proc. Šalyje taip pat yra daugiau nei 8 000 gyvosios gamtos mokslų studentų ir absolventų.

„Visa tai pasiekta sukūrus tinkamą verslo aplinką, pavyzdžiui, palanki mokesčių lengvata investicijoms į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Taip pat prie sėkmės prisideda ir Lietuvos strateginė vieta bei išvystyta logistika. Pasaulio banko „Doing Business 2014“ paskelbtame reitinge, Lietuva užima aukščiausią vietą Vidurio ir Rytų Europoje, ji 6-oji – Europos Sąjungoje, pasaulyje – 17 pagal verslo sąlygas“, – sakė ūkio ministras.

E. Gustas paragino visus svečius pasinaudoti šiuo vykstančiu forumu ir aktyviai dalyvauti konferencijoje, parodoje, susitikimuose su verslo atstovais ir susipažinti su galimybėmis Baltijos šalyse per ateinančias 3 konferencijos dienas.

„Life Sciences Baltics 2014“ – yra didžiausias tarptautinis biotechnologijų, farmacijos bei medicinos prietaisų ir įrangos forumas Baltijos šalyse, kuriame susitinka gyvybės mokslų ekspertai iš viso pasaulio. Forumo metu vyks konferencija, kurioje šiais metais pagrindinį pranešimą skaitys Nobelio premijos laureatas prof. Karry B. Mullis, taip pat tarptautinė paroda, verslas – verslui susitikimai (B2B), vizitai į Lietuvos įmones ir universitetus, pradedančiųjų įmonių ir studentų sesijos, „MAP Kinases II“ konferencija.

Renginyje dalyvauja daugiau kaip 100 Izraelio įmonių ir mokslo įstaigų, Jungtinės Karalystės, JAV, Japonijos, Omano Sultonato, Šveicarijos, Vokietijos, Kinijos delegacijos. Palyginti su pirmuoju „Life Sciences Baltics“ renginiu 2012 metais, šių metų forumas pritraukė dalyvių ir iš tokių šalių kaip Indija, Kolumbija, Kinija, Omano Sultonatas, Filipinai ir Japonija, kur gyvybės mokslai yra prioritetinės mokslų sritys.