BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras po susitikimo su CERN: „Asocijuota narystė Lietuvos verslui leistų dalyvauti CERN viešuosiuose pirkimuose“

Data

2015 10 29

Įvertinimas
0

Ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) generaliniu direktoriumi prof. Rolfu Dieteriu Heueriu aptarti Lietuvos galimybių, indėlio ir grąžos, siekiant ateityje tapti CERN asocijuota nare. Ūkio ministras CERN vadovui pristatė Lietuvos pramonės pajėgumus.Lietuva aktyviai siekia asocijuotos narystės CERN, nes Lietuvos verslui ši narystė atvertų kelius dalyvauti daugiamilijoninės vertės CERN organizacijos viešuosiuose pirkimuose.

„Siekiant per inovacijų plėtrą, glaudesnį mokslo ir verslo bendradarbiavimą paskatinti Lietuvos ekonomikos variklį sparčiau suktis, Lietuvos bendradarbiavimas su stambiomis mokslinių tyrimų organizacijomis, kaip CERN, bus vartai, padėsiantys Lietuvos išradimams, ekspertinėms paslaugoms bei gamybos įmonėms įeiti į iki šiol lietuviams neprieinamas, brangiausias ir perspektyviausias rinkas naujose verslo ir mokslo nišose. Nors lietuvių lazerių, fizikos ir informacinių technologijų mokslininkai bendradarbiauja su CERN jau gerus 20 metų, tik tapę asocijuotais CERN nariais galėsime dalyvauti šios organizacijos viešuosiuose pirkimuose ir taip plėsti esamas rinkas“, – susitikimo su CERN generaliniu direktoriumi metu kalbėjo ūkio ministras Evaldas Gustas.

Susitikimo metu CERN generalinis direktorius prof. Rolfas-Dieteris Heueris pažymėjo, kad labiausiai CERN dominantys Lietuvos verslo sektoriai yra jau apie 50 metų plėtojamas lazerių mokslas ir technologijos, medicinos, informacinės technologijos, medžiagų inžinerija. Šiuo metu Lietuva užima 10 proc. pasaulinės mokslo lazerių rinkos ir aktyviai įeina į pramoninių lazerių segmentą. CERN bendradarbiauja su Lietuvos lazerių technologais, nes kai kurie iš pažangiausių lazerių modelių, tinkamų CERN projekto darbams, gaminami tik Lietuvoje.

R. D. Heueris vizito Lietuvoje metu lankėsi įvairiose mokslinėse institucijose, laboratorijose, dalyvavo susitikimuose su technologijų verslo bei šalies valdžios atstovais. Po susitikimo su ūkio ministru Evaldu Gustu CERN projekto generalinis direktorius teigė likęs sužavėtas Lietuvos technologijų mokslo bei pramonės pažangos ir potencialo. Lietuva per kelerius metus tikisi prisijungti prie CERN sudarančių šalių elito. Šiuo metu CERN narės yra Belgija, Danija, Vokietija, Šveicarija, Norvegija, Prancūzija, Graikija, Italija, Nyderlandai, Švedija, Jungtinė Karalystė, Austrija, Ispanija, Portugalija, Suomija, Lenkija, Vengrija, Čekija, Slovakija, Bulgarija ir Izraelis. Organizacijoje dirba apie 2500 nuolatinių darbuotojų, iš kurių 22 – lietuviai, ir 12300 vizituojančių mokslininkų, atstovaujančių 608 universitetams ir mokslo institutams iš 113 pasaulio šalių.

Apskaičiuota, kad 38 proc. įmonių, turinčių sutartis su CERN, sukuria naujų produktų, 17 proc. bendradarbiavimas atveria naujas rinkas, 60 proc. surado naujų klientų, 52 proc. be CERN būtų patyrusios lėtesnį pardavimo augimą.