BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras Šiauliuose atidarė praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo laboratoriją

Data

2017 09 12

Įvertinimas
0
IMG_7122.JPG

Šiandien, rugsėjo 12 d., ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius atidarė pirmą kartą Šiauliuose įsikūrusią dvi dienas veiksiančią praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo laboratoriją. Joje Šiaulių regiono jaunimas turės progą iš arčiau susipažinti su inžinerinės pramonės įmonių gaminiais, išbandyti pažangią įrangą bei išgirsti aktualią informaciją apie perspektyvias šiandienos ir ateities profesijas.

„Lietuvos inžinerijos pramonė yra vienas pagrindinių šalies ekonomikos ramsčių, sukuriančių bene daugiausia darbo vietų. Ši pramonės šaka kuria ateities technologijas ir artimiausioje perspektyvoje jos pozicijos tik stiprės. Tikiu, kad šis projektas prisidės prie Šiaulių kaip inžinerinės pramonės miesto raidos, o jaunimas sužinos pažangių skaitmeninių technologijų atveriamas naujas galimybes darbo rinkoje“, – sako ūkio ministras M. Sinkevičius. 
 
Pirmąją renginio dieną Chaimo Frenkelio viloje renginio „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“ lankytojai turės galimybę apžiūrėti Šiaulių miesto inžinerinės pramonės įmonių gaminius, pabendrauti su studentais, kurie pristatys geriausius baigiamuosius darbus, išgirsti Estijos ir Vokietijos technologijų perdavimo ekspertų pranešimus apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą 4-osios pramonės revoliucijos kontekste.

Interaktyviuose Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos infomobiliuose bus galima išbandyti pažangią įrangą:  3D spausdintuvus, staklių valdymo ir gamybos ciklo imitavimo programas, žmogaus fiziologinių savybių testavimo įrangą, mokomuosius stendus.

Trečiadienis, antroji renginio diena, bus skirtas praktinėms technologinių ir gamtamokslinių įgūdžių dirbtuvėms „Pagamink ir išbandyk“. Renginio dalyviai dirbs ir varžysis trijose sekcijose: „3D projektavimas ir spausdinimas“, „Nuostabieji šviestukai“, „Nuotoliniu būdu valdomų modelių konstravimas ir varžybos“.

Šio renginio organizatorius – Šiaulių valstybinė kolegija, projekto partneriai – Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija, Šiaulių pramonininkų asociacija, Šiaulių universitetas ir Šiaulių profesinio rengimo centras. Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė pagal Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių miesto teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo programą. 

Antradienį ministras M. Sinkevičius taip pat dalyvavo Šiaulių pramonininkų asociacijos IV metinėje konferencijoje „Pramonė 4.0: strategija ir praktika“ ir Ch. Frenkelio nominacijos teikimo iškilmėse, kur kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu ir Šiaulių miesto meru Artūru Visocku pasveikino laimėtojus.
 
M. Sinkevičius taip pat apsilankė Šiauliuose įsikūrusioje įmonėje „Bodesa“, kuri yra viena didžiausių stiklo paketų gamintojų Baltijos šalyse. Ši įmonė yra gavusi  2,1 mln. eurų finansavimą pagal Ūkio ministerijos administruojamą ES investicijų priemonę „Regio Invest LT+“. Finansavimas skirtas įmonės gamybinio pastato rekonstrukcijai ir moderniai įrangai įsigyti, bendra projekto vertė – 6,36 mln. eurų, jo  įgyvendinimą planuojama baigti 2019 metais.