BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras su darbo vizitu lankosi Japonijoje

Data

2014 09 22

Įvertinimas
0
1.png

Š. m. rugsėjo 22–26 d. ūkio ministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija su darbo vizitu lankosi Japonijoje, kur susitiks su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministre Yuko Obuchi, kartu su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo ministru Akihiro Ota dalyvaus daugiašaliame turizmo ministrų susitikime, susitiks su Japonijos Parlamento Patarėjų rūmų nariu (senatoriumi), draugystės su Lietuva lygos pirmininku Hirofumi Nakasone, stambiųjų Japonijos pramonininkų konfederacijos „Keidanren“ vadovais, kitų verslo asociacijų ir įmonių vadovybėmis, dalyvaus tarptautinės turizmo parodos „JATA Tourism EXPO Japan“ 2014 m. atidaryme, turizmo galimybių pristatymo renginyje ir Lietuvos ambasados Japonijoje organizuojamame Lietuvos verslo galimybių pristatyme.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, vizitu siekiama stiprinti dvišalį bendradarbiavimą investicijų, eksporto, turizmo ir kitose šalims svarbiose ekonomikos srityse: „Nors Lietuvos ir Japonijos ryšiai stiprėja, esama dar daug nepanaudoto potencialo ir erdvės plėsti įvairias bendradarbiavimo sritis. Japonijos mokslo ir inovacijų sistema pripažįstama kaip viena iš lyderiaujančių sistemų pasaulyje. Japonijoje labai gerai išvystytos viešojo ir privataus sektorių struktūros, būdingi stiprūs tarptautiniai technologiniai bendradarbiavimo ryšiai. Per vizitą pristatysime Lietuvos verslo, gyvybės mokslų ir biopramonės, mokslo ir pramonės bendradarbiavimo galimybes Japonijos verslo bendruomenei“.

Ūkio ministras per susitikimą su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministre Y. Obuchi pristatys Lietuvos investicinę aplinką, šalies mokesčių lengvatų sistemą mokslinių tyrimų ir eksperimentinei plėtrai, aptars sritis, kuriose šalys galėtų stiprinti ir plėsti ekonominį bendradarbiavimą.

Lietuvos delegacija susitiks su stambiųjų Japonijos pramonininkų konfederacijos „Keidanren“ vadovais. „Keidanren“ vienija daugiau kaip 1 300 Japonijos įmonių, 112 asociacijų ir 47 organizacijas. Susitikimas skirtas aptarti Lietuvos ir Japonijos ekonominio bendradarbiavimo potencialą, bus pristatytos stipriosios Lietuvos pusės – informacinių technologijų, logistikos, automobilių detalių ir elektronikos sektoriai.

Per vizitą Japonijoje E. Gustas susitiks su Japonijos Parlamento Patarėjų rūmų nariu (senatoriumi), draugystės su Lietuva lygos pirmininku H. Nakasone ir su kuriuo aptars šalių bendradarbiavimo plėtros galimybes baldų, lazerių, tekstilės, maisto produktų sektoriuose.

Per vizitą Japonijoje numatyti susitikimai su Lietuvos garbės konsulu Osakoje Takeo Obayashi, Kansajaus ekonomikos federacijos „Kankeiren“ viceprezidentu, „Panasonic“ korporacijos valdybos vicepirmininku Masayuki Matsushita, Osakos pramonės ir prekybos rūmų vicepirmininku, „Osaka Gas“ prezidentu Hiroshi Ozaki, Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijos nariais ir Idzumioco (Izumiotsu) miesto vadovybe. Taip pat delegacija lankysis Nacionaliniame pažangios pramonės mokslo ir technologijų institute ir vienoje didžiausių ir moderniausių Japonijos farmacijos įmonių „Chugai“.

Delegacija dalyvaus tarptautinės turizmo parodos „JATA Tourism EXPO Japan“ 2014 m. atidaryme, kur Japonijos turizmo atstovams ir žiniasklaidai bus pristatytos Lietuvos turizmo galimybės. Šioje parodoje Lietuvos verslo atstovai bendrame Baltijos šalių stende pristatys savo šalį parodos lankytojams. Japonija yra perspektyvi Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka – sparčiai auganti ir visų Azijos šalių lyderė. Turistų iš šios šalies per šių metų pirmą pusmetį sulaukta 37,5 proc. daugiau.

Ūkio ministro vadovaujamoje delegacijoje – VšĮ „Investuok Lietuvoje“, VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros vadovai, kartu su delegacija vyksta ir verslo atstovai. Per vizitą delegacijos nariai lygiagrečiai dalyvaus susitikimuose pagal savo kuruojamas sritis. 

Statistikos departamento duomenimis, 2014 m. sausio–liepos mėn. iš 188 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Japonija buvo 40 vietoje, pagal eksportą – 42, pagal importą – 39 vietoje.

2014 m. sausio–liepos mėn., palyginti su atitinkamu 2013 m. laikotarpiu, Lietuvos eksportas į Japoniją sumažėjo 2,1 proc. ir sudarė 69,3 mln. litų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Japoniją sumažėjo 6,1 proc. ir sudarė 63,5 mln. litų. Šiuo laikotarpiu lietuviškos kilmės prekių eksporto didžiausią dalį sudarė pieno produktai (22,4 proc. viso Lietuvoje pagamintų prekių eksporto į Japoniją dalis).

Tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2014 m. kovo 31 d. sudarė 42,7 mln. litų, iš jų tiesioginės Japonijos investicijos – 2,26 mln. litų, Japonija užėmė 50 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį Lietuvoje, per metus sukauptų Japonijos TUI Lietuvoje padaugėjo 2,3 proc.