BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras su darbo vizitu lankosi Jungtiniuose Arabų Emyratuose

Data

2014 04 08

Įvertinimas
0
kontaktaiiStock_000014950137Small.jpg

Š. m. balandžio 8–9 dienomis ūkio ministras Evaldas Gustas Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) dalyvauja tarptautiniame metiniame investuotojų forume ir ministrų apskritojo stalo diskusijoje, susitinka su Jungtinių Arabų Emyratų ekonomikos ministru Sultanu bin Saeedu Al Mansouri. Taip pat per vizitą ūkio ministras kartu su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijų atstovais susitiks su Dubajaus pramonės ir prekybos rūmų vadovais.

Susitikime su JAE ekonomikos ministru Sultanu bin Saeedu Al Mansouri ūkio ministras E. Gustas pristatys Lietuvos ekonomikos rodiklius, investicinius projektus, vykdomas reformas gerinant investicinę aplinką, aptars, kaip būtų galima plėtoti aktyvesnį bendradarbiavimą ir išnaudoti šalių potencialą. Lietuva gali pasiūlyti JAE plėtoti dvišalį bendradarbiavimą logistikos ir transporto, finansinių paslaugų, didelės pridėtinės vertės gamybos, informacinių technologijų ir atsinaujinančios energetikos srityse.

E. Gustas per vizitą JAE kartu su kitų šalių aukšto lygio valdžios pareigūnais, įmonių vadovais, investuotojais dalyvaus metiniame investuotojų forume. Forume bus diskutuojama apie investicinę partnerystę, plyno lauko investicijas, ketinama aptarti potencialias investicinio bendradarbiavimo su JAE sritis, pristatyti gerosios praktikos pavyzdžių pritraukiant investicijų.

Per vizitą ūkio ministras kartu su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijų atstovais susitiks su Dubajaus pramonės ir prekybos rūmų vadovais ir aptars galimą dvišalį prekybinį bendradarbiavimą. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos delegaciją sudaro 9 įmonių atstovai.

Ūkio ministerija, suderinusi su Užsienio reikalų ministerija, yra pakvietusi atvykti į Lietuvą JAE ekonomikos ministrą Sultaną bin Saeedą Al Mansouri, vizitas planuojamas šiais metais. Numatomo vizito tikslas – padidinti Lietuvos žinomumą JAE ir paskatinti verslo ryšius, nes jie, atsižvelgiant į JAE potencialą, galėtų būti plėtojami gerokai intensyviau.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. iš 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą JAE buvo 60 vietoje, pagal eksportą – 51, pagal importą – 66 vietoje.

2013 m., palyginti su 2012 m., Lietuvos eksportas į JAE sumažėjo 11,3 proc. ir sudarė 73,2 mln. litų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į JAE sumažėjo 22,2 proc. ir sudarė 48,1 mln. litų.

Lietuviškos kilmės prekių eksporto didžiausią dalį sudarė pušies mediena (11,9 proc. viso Lietuvoje pagamintų prekių eksporto į JAE dalis), daugiasieniai izoliacijos elementai iš stiklo (10,3 proc.), radionavigaciniai aparatai (10,2 proc.).

2013 m. duomenimis, JAE investuotojai Lietuvoje buvo sukaupę 1,31 mln. litų ir tai sudaro 0,003 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje.