BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras su Investicijų patarėjų tarybos nariais aptarė investicijų aplinkos gerinimo galimybes Lietuvoje

Data

2014 11 17

Įvertinimas
0
Susitikimas4072.jpg

Šiandien, lapkričio 17 d., ūkio ministras Evaldas Gustas susitikime su Investicijų patarėjų tarybos (angl. Investors  Advisory  Council) nariais aptarė verslo sąlygų ir investicijų aplinkos gerinimą Lietuvoje. Susitikime dalyvavo „Strategic Staffing Solutions“ prezidentė ir generalinė direktorė Cynthia Pasky, banko „Swedbank“ Baltijos bankininkystės padalinio vadovė Birgitte Bonnesen, „TeliaSonera“ viceprezidentas Hakanas Janssonas ir „Thermo Fisher Scientific“ viceprezidentas Mitchas Kennedy.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, siekdami pritraukti kuo daugiau investicijų, pabrėžiama investicinė aplinka. Formuodama ir įgyvendindama investicijų politiką, Ūkio ministerija siekia kurti efektyvią tiesioginių vidaus ir užsienio investicijų skatinimo sistemą, orientuotą į ilgalaikę šalies ūkio plėtrą, ekonomikos augimą ir visuomenės gerovės didinimą.

„Lietuva patraukli investuotojams dėl investicinės aplinkos privalumų: palankaus darbo jėgos kainos ir kokybės santykio, gerų specialistų, modernios, gerai išvystytos infrastruktūros. Esame suinteresuoti pritraukti kuo daugiau investuotojų ir užsienio bendrovių į Lietuvą. Pritraukiant investicijas taip pat labai svarbus yra laisvųjų ekonominių zonų ir technologijų parkų vaidmuo“, – susitikimo metu sakė ūkio ministras.

Su IAC nariais E. Gustas kalbėjo ir apie priemones, kuriomis siekiama gerinti verslo sąlygas: „Ūkio ministerija siekia verslui taikyti tik pagrįstus reikalavimus, kontroliuoti verslą tik tiek, kiek iš tikrųjų reikia, skatinti verslo skaidrumą, konkurencingumą ir plėtrą. Ūkio ministerija kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ taip pat deda pastangas, siekdama tobulinti darbo santykių reguliavimo sritį. Be to, siekiama mažinti verslo priežiūros sukeliamą naštą verslui ir didinti verslo priežiūros institucijų veiklos efektyvumą ir skaidrumą.“

Mažinant verslo priežiūros sukeliamą naštą verslui ir didinant verslo priežiūros institucijų veiklos efektyvumą ir skaidrumą, vykdoma verslo priežiūros pertvarka ir priežiūros institucijų veiklos konsolidacija. Ūkio ministerija, vykdydama verslo priežiūros pertvarką, koordinuoja diegiamas pažangiąsias priemones: rizikos vertinimo sistemas, kontrolinius klausimynus, skirtus ūkio subjektams tikrinti, bendrą konsultavimą telefonu, deklaracijas dėl pirmųjų verslo metų, teisės aktų įsigaliojimo dviejų datų taisykles ir veiklos efektyvumo rodiklių taikymą.

Susitikime dalyvavę Investicijos patarėjų tarybos nariai dalijosi patarimais, kaip pagerinti šalies investicinę ir verslo aplinką.  C.Pasky akcentavo paslaugų ir pramonės įmonių svarbą investiciniam šalies klimatui. Ji teigė, kad daugelis užsienio kompanijų, ypač technologijų ir finansų, iš tiesų aktyviai domisi galimybėmis investuoti Lietuvoje. Ypatingai svarbus Lietuvos prisijungimas prie euro zonos.

H. Janssonas pabrėžė infrastruktūros svarbą, pritraukiant investicijas. Pasak „TeliaSonera“ viceprezidento Lietuva turėtų imti pavyzdį iš Europos Sąjungos valstybių teisės aktų ir pritaikyti jų gerąsias puses Lietuvoje. Be to, investicinę ir verslo aplinką pagerintų bendradarbiavimas tarp valstybės institucijų ir įmonių.

B. Bonner išskyrė bankų vaidmenį, gerinant verslo aplinką. Pasak jos, bankams svarbu bendradarbiauti su valstybės institucijomis ir kitų ūkio šakų įmonėmis, plėsti savo veiklą ir vykdomais projektas prisidėti prie ekonomikos augimo.

Per susitikimą „Investuok Lietuvoje“ atstovai akcentavo regionų vaidmenį, pritraukiant investicijas, ir verslo aplinkos gerinimą regionuose.  Apie investicinę aplinką Lietuvos regionuose informacijos suteikia „Investuok Lietuvoje“ parengtas Lietuvos regionų kompetencijų žemėlapis – 10 trumpų leidinių, anglų kalba pristatančių verslo galimybes kiekvienoje šalies apskrityje. Leidiniai akcentuoja konkrečias kiekvieno regiono kompetencijas, kurios buvo išskirtos lyginant skirtingų pramonės šakų apyvartos ir darbuotojų skaičiaus rodiklius bei remiantis sukauptomis žiniomis, kur žvalgosi investuotojai bei kurie sektoriai ateityje galėtų stiprėti konkrečiuose regionuose. Taip pat pateikiama informacija apie regione esančių darbuotojų pasiūlą, kompetencijas, vidutinį darbo užmokestį, specialiąsias ekonomines zonas, susisiekimo galimybes bei regione jau veikiančias įmones – galimus verslo partnerius.

Investicijų patarėjų tarybos nariai – pasaulyje gerai žinomų kompanijų aukščiausio lygio vadovai – pasitelkdami tarptautinę patirtį ir kitų šalių praktiką, nuo 2009-ųjų visuomeniniais pagrindais pataria Lietuvai, kaip gerinti investicinę aplinką.