BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras su Pasaulio turizmo organizacijos vadovu aptarė Lietuvos turizmo plėtrą ir turizmo priežiūros stiprinimą

Data

2014 12 02

Įvertinimas
0
Susitikimas su PTO vadovu.JPG

Ūkio ministras Evaldas Gustas Madride (Ispanijoje) susitiko su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) generaliniu sekretoriumi Talebu Rifai ir aptarė Lietuvai aktualius turizmo srities klausimus – Turizmo įstatymo pakeitimus, „Gintaro kelio“ iniciatyvos populiarinimą tarptautinėje rinkoje, darniojo turizmo plėtrą ir kitus veiksmus, svarbius turizmo plėtrai. Lietuvos delegacija taip pat susitiko su Ispanijos viešbučių tinklo „Paradores“ atstovais.

Ūkio ministro susitikime su PTO generaliniu sekretoriumi buvo aptarti Ūkio ministerijos siūlomi Turizmo įstatymo pakeitimai, susiję su kelionių organizavimo verslo priežiūros stiprinimu. Pasak ūkio ministro E. Gusto, buvo sutarta, kad PTO skirs tarptautinį ekspertą, kuris detaliai išanalizuos Lietuvos kelionių organizavimo teisinį reguliavimą ir pateiks pasiūlymus, kaip gerinti vartotojų turistų apsaugą ir kokiomis priemonėmis stiprinti turizmo paslaugų teikėjų stebėseną ir priežiūrą.

Per vizitą Lietuvai pasiūlyta tapti PTO Darniojo turizmo komiteto nare ir aktyviai dalyvauti svarstant darniojo turizmo plėtros klausimus. Darnusis turizmas – vienas svarbiausių  XXI a. turizmo sektoriaus iššūkių dėl sparčiai augančių turistų srautų, transporto, urbanizacijos plėtros ir ekologinių problemų. Darniojo turizmo svarba pabrėžiama ir Lietuvos turizmo plėtros 2014–2020 m. programoje.

Pasak ūkio ministro, su PTO generaliniu sekretoriumi buvo aptarta galimybė 2016 m. Lietuvoje organizuoti PTO Europos komisijos posėdį, per kurį bus kalbama svarbiausiais Europos turizmo sektoriaus klausimais. 2015 m. toks posėdis vyks Izraelyje.

Didelis dėmesys susitikime buvo skiriamas ir „Gintaro kelio“ iniciatyvos, kurią Lietuva su PTO parama pradėjo įgyvendinti 2012 metais, plėtojimui. Lietuva pakviesta „Gintaro kelią“ pristatyti PTO ir UNESCO organizuojamoje pirmojoje tarptautinėje konferencijoje „Turizmas ir kultūra“, kuri vyks 2015 m. vasario mėn. Kambodžoje. 

PTO 2015 m. rugsėjo mėn. per PTO generalinę asamblėją pasiūlė suorganizuoti atskirą renginį, skirtą „Gintaro keliui“ pristatyti ir populiarinti. Renginyje dalyvaus viso pasaulio turizmo bendruomenė, žiniasklaida, verslo atstovai. Taip pat 2015 m. lapkričio mėn. „Gintaro kelią“ siūloma pristatyti per ministrų susitikimą Londone vyksiančioje Pasaulinėje kelionių parodoje, kuri laikoma svarbiausia turizmo paroda pasaulyje.

Per vizitą Madride ūkio ministras susitiko su Ispanijos viešbučių tinklo „Paradores“ atstovais, šie pasidalijo patirtimi, kaip kultūros paveldo objektai Ispanijoje pritaikomi šiuolaikiniams turistų poreikiams, išsakė savo požiūrį į paveldo išsaugojimą ir jo modernizavimą. Lietuvoje yra daug kultūros paveldo objektų, bet tik nedaugelis yra pritaikyti turistų poreikiams.

Ispanijos viešbučių tinklas „Paradores“ – 100 proc. valdoma valstybės įmonė, atsakinga už viešbučių tinklo plėtrą ir valdymą. Ispanijoje veikia 95 šio tinklo viešbučiai. Valstybė investuoja į kultūros paveldo objektus ir juos pritaiko turizmo reikmėms: juose veikia prabangūs viešbučiai, aukšto lygio restoranai, golfo aikštynai, konferencijų centrai. Turizmui pritaikomi įvairūs paveldo objektai – pilys, rūmai, vienuolynai, bažnyčios, senosios ligoninės, buvę kalėjimai.

Per vizitą Madride ūkio ministras taip pat susitiks su Ispanijos Pramonės, energetikos ir turizmo ministerijos valstybės sekretore turizmui Isabele Borrego Cortes, PTO direktoriumi – atsakinguoju sekretoriumi su šalimis narėmis Carlosu Vogeleru.