BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministras V. Sinkevičius: „Kinijos verslas norėtų importuoti daugiau lietuviškų prekių“

Data

2018 11 05

Įvertinimas
0
EK_eksportas_2.jpg

Kinijos įmonės aktyviai ieško Lietuvos gamintojų, kurių prekėmis galėtų prekiauti Kinijos rinkoje, teigia kartu su 18 Lietuvos įmonių pirmojoje tarptautinėje Kinijos importo parodoje (angl. „China Import Expo“) Šanchajuje dalyvaujantis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Kinijos bendrovės aktyviai domisi parodoje pristatoma lietuviška produkcija ir galimybėmis daugiau Lietuvos įmonių gaminių importuoti į Kinijos rinką. Tai lemia ne tik Vyriausybės bei Prezidentės Dalios Grybauskaitės pastangos stiprinti Lietuvos ir Kinijos ekonominį bendradarbiavimą, bet ir rimtas šalies įmonių požiūris į šią perspektyvią rinką – kai kurios iš jų jau turi ir nuolatinius atstovus Kinijos Liaudies Respublikoje“, – tikina V. Sinkevičius.

Kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama delegacija Šanchajuje viešintis ūkio ministras lanko Lietuvos verslo delegacijos stendą ir susitinka su šalies bendrovėmis, ieškančiomis galimybių eksportuoti į Kiniją, taip pat dalyvauja diskusijose apie Lietuvos ir Kinijos dvišalės prekybos perspektyvas.

Trečiadienį V. Sinkevičius dalyvaus Ningbo mieste vyksiančiame verslo forume, į kurį atvyksta Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų suburta verslo delegacija. Į šį forumą jau užsiregistravo apie 200 Kinijos bendrovių. Ministras taip pat dalyvaus susitikimuose su lokacijos dideliems gamybos investiciniams projektams ieškančiomis Kinijos bendrovėmis.

2017 metais, palyginti su 2016 metais, Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 46 procentais ir siekė 180 mln. eurų. Lietuva daugiausia eksportavo baldų ir jų dalių, medienos, lazerių ir kitų optinių aparatų, variklių ir turbinų, durpių, santechnikos įrenginių.