BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministro Evaldo Gusto sveikinimas „Verslo dienos“ proga

Data

2015 11 18

Įvertinimas
0
1674_006eef86a8ab1ff43ed3ab7206a0eb57.jpg

Gerbiami ponios ir ponai,

Jau vienuoliktą kartą susitinkame gražia ir prasminga „Verslo dienos“ proga. Šventė tapo puikia tradicija, kai Ūkio ministerijos vardu apdovanojame įmones ir asmenis, kurie per pastaruosius metus savo kūryba, įžvalga, verslumu išsiskyrė labiausiai.

Džiaugiuosi, kad idėja, gimusi siekiant paskatinti tiesioginį šalies verslo ir ekonomiką reguliuojančių institucijų bendradarbiavimą, gyvuoja jau daugiau nei dešimtmetį.

Šie apdovanojimai išsiskiria tuo, kad juose dalyvauti gali įvairaus verslo atstovai – nuo mažiausio iki didžiausio. Tiek didelė įmonė, kurios apyvarta milijonai eurų, tiek nišine veikla užsiimantis verslininkas gali rasti sau tinkamą nominaciją. Tereikia patiems imtis iniciatyvos – užpildyti paraiškas tinkamai nominacijai ir pristatyti savo nuveiktus darbus. Taip net smulki ir visuomenei kol kas mažai žinoma įmonė gali mus visus supažindinti su savo veiklos vizija ir pasiekimais bei laimėti apdovanojimą. Tokia sistema pasiteisina. Lyg pirmieji verslo sėkmės pranašai neretai apdovanojamos mažiau žinomos įmonės, kurių vardus po kelerių metų linksniuoja, gerbia ir kurių veiklą stebi daugelis.

Šiais metais nominantai galėjo pretenduoti į apdovanojimus pagal 9 nominacijas. Kai kurios jų – „Drąsios investicijos“, „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“, „Inovatyvių sprendimų lyderis“ ir pan. – nesikeičia jau daugelį metų. Tačiau yra naujų, atsiradusių atliepiant pokyčius visuomenėje ir prisitaikant prie naujų tendencijų, pavyzdžiui, „Versli moteris“, „Sėkmingas ES projektas regione“, „Nauji pramoniniai sprendimai“. Šiais metais pirmą kartą įsteigta visiškai nauja nominacija – „Socialinio verslo lyderis“.

Ūkio ministerija pirmoji tarp Baltijos šalių šiais metais patvirtino Socialinio verslo koncepciją. Iki tol mūsų šalyje buvo tik pavieniai socialinio verslo atvejai, bet šis dokumentas sudarė pagrindą Lietuvoje plėtoti socialinį verslą ir teikti jam valstybės pagalbą. Noriu atkreipti dėmesį, kad socialinės įmonės, socialinė verslo atsakomybė yra ne tas pats kas socialinis verslas. Socialinis verslas – tai verslo modelis. Tačiau jis orientuotas ne tik į pelno siekimą, o uždirbtas pelnas skiriamas socialiniams iššūkiams veiksmingiau spręsti. Šis verslas siejamas su socialiniais tikslais ir prioritetais, remiamasi socialiai atsakingo verslo bei viešojo ir privataus sektorių partnerystės nuostatomis, veikloje taikomos socialinės inovacijos.

Kol kas Lietuvoje didžiąją dalį socialinių problemų sprendžia valstybė. Tad siekdami paremti į kitų žmonių gerovę nukreiptą socialinį verslą, apdovanosime įmonę, kuri savo veikloje sėkmingai taiko socialiai atsakingo verslo bei viešojo ir privataus sektorių partnerystės principus.

Džiaugiuosi, salėje matydamas daugybės iniciatyvių, ambicingų ir pagarbos vertų įmonių vadovų bei Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės atstovų. Per šiuos metus kartu mes nuveikėme daug. Tačiau dar daugiau darbų mūsų laukia ateityje. Nesustokime dirbti savo ir Lietuvos ekonomikos gerovės labui. Verslininkams linkiu nepamiršti valstybės, o valstybei – verslininkų. Bendrus tikslus pasieksime tik glaudžiai bendradarbiaudami.

Ačiū Jums už pastangas ir triūsą.