BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio viceministrai su Kauno verslininkais diskutavo apie ES paramos galimybes ir euro įvedimą

Data

2014 06 04

Įvertinimas
0
DSC_6793.JPG

Šiandien, birželio 4 d., ūkio viceministrė Rasa Noreikienė, ūkio viceministras Marius Skarupskas ir ministerijai pavaldžių institucijų atstovai Kaune susitiko su vietos verslo bendruomene ir diskutavo verslui aktualiais klausimais, pristatė 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) paramos planuojamas naujas finansines priemones, aptarė euro įvedimo Lietuvoje svarbiausius aspektus. Šis susitikimas su Kauno verslo bendruomene – tai jau antroje Lietuvos apskrityje vykstantis Ūkio ministerijos inicijuotas verslumui skatinti skirtas renginys „Atraskite galimybes savo verslui“.

„Norime pasidžiaugti, kad Kaunas tampa vis stipresniu verslo traukos centru, apskrityje veikiančios įmonės svariai prisideda prie Lietuvos ekonomikos augimo. 2014 m. sausio mėn. duomenimis, Kauno apskrityje veikė daugiau kaip 13 tūkstančių įmonių ir tai sudarė 20,2 proc. visų šalyje veikusių įmonių. Palyginti su 2013 m., atsirado 448 naujos įmonės“, – sveikindama renginio dalyvius kalbėjo ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

Pasak ūkio viceministrės, pagal Ūkio ministerijos administruojamas ES paramos sritis Kauno apskritis tvirtai užima antrą vietą po Vilniaus visos Lietuvos mastu. Iš to, kaip Kauno apskrities savivaldybė naudojosi 2007–2013 m. ES parama, matyti, kad verslininkai ir vadovybė supranta šių investicijų naudą ir nevengia jomis pasinaudoti.

Per renginį ūkio viceministrė R. Noreikienė Kauno rajono verslininkams pristatė informaciją, kuri padės pasirengti įsivesti eurą, ir pakvietė verslo ir savivaldybių įmonių atstovus aktyviai jungtis prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Pasirašiusieji memorandumą savanoriškai įsipareigos nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu padidinti prekių ir paslaugų kainas ir įgis teisę naudotis specialiai šiam tikslui sukurtu ženklu, padėsiančiu vartotojui atpažinti verslininką, savanoriškai įsipareigojusį būti sąžiningą.

„Planuojame, kad oficialus memorandumo pasirašymo renginys įvyks š. m. liepos 24 d. Prisijungti prie memorandumo taip pat bus galima internetu arba užpildžius paraišką ir ją pateikus prisijungimą prie memorandumo administruojančiam organizatoriui arba Ūkio ministerijai, savivaldybės administracijai ar seniūnijoms, viešosioms ir kitoms įstaigoms, nurodytoms prisijungimo prie memorandumo tvarkoje“, – informavo ūkio viceministrė.

Pasak R. Noreikienės, svarbu, kad savivaldybės atliktų darbus, susijusius su euro įvedimu, jos turi pradėti tai daryti dabar, kad euro įvedimas vyktų sklandžiai. Savivaldybės turi pasirengti, kad įvedant eurą be trukdžių veiktų jų kontroliuojamos įmonės, ypač viešojo transporto sritis.

Ūkio viceministras M. Skarupskas Kauno bendruomenei pristatė naująjį ES struktūrinės paramos finansinį laikotarpį, per kurį Ūkio ministerija administruos apie 3,5 mlrd. litų ES lėšų.

„2014–2020 m. laikotarpis išsiskirs tuo, kad pagal verslo priemones bus remiamas tik smulkusis ir vidutinis verslas. Didžioji dalis verslo bus remiama finansinėmis priemonėmis, vis dėlto subsidijų galimybė išliks investuojantiesiems regionuose, ypač probleminiuose, kur sunkiau kurti verslą“, – teigė ūkio viceministras M. Skarupskas.

Ūkio viceministras pristatė, kad iki 2020 metų daugiausia dėmesio ir paramos žadama skirti moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir inovacijoms (MTEPI) (apie 1,1 mlrd. Lt), smulkiojo ir vidutinio verslo sritims (apie 1,84 mlrd. Lt), pramonės įmonių energetiniam efektyvumui didinti (86,9 mln. Lt), informacijai apie gamtos ir kultūros objektus skleisti (120 mln. Lt) ir žmogiškųjų išteklių kompetencijai (368 mln. Lt) didinti.

Pasak ūkio viceministro M. Skarupsko, parama smulkiajam ir vidutiniam verslui 2014–2020 m. laikotarpiu bus nukreipiama verslumui skatinti, įmonių tarptautiškumui ir produktyvumui didinti (įskaitant privataus turizmo rėmimo iniciatyvas) ir ekologiškoms inovacijoms diegti. Taip pat naujuoju periodu daug dėmesio bus skiriama investavimui per finansines priemones (paskolas, garantijas, rizikos kapitalo fondus ir pan.), nes tokia parama mažiau iškraipo konkurenciją, be to, lėšos grįžta ir gali būti panaudotos pakartotinai investuojant į kitas įmones.

„Viešai aptarti esame pateikę naujo ES paramos periodo planuojamas priemones ir iki š. m. birželio 15 d. laukiame iš verslo ir savivaldybių atstovų komentarų ir pasiūlymų dėl naujų ES priemonių aprašymų“, – per susitikimą sakė ūkio viceministras M. Skarupskas.

Pasak ūkio viceministro, Kauno apskritis ypač išsiskiria pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Invest LT-2“, kuri skirta tiesioginėms vidaus investicijoms ir naujų darbo vietų kūrimui skatinti. Pagal šią priemonę Kauno apskritis lenkia Vilniaus apskritį skirtos paramos (62,19 mln. Lt), projektų skaičiumi (12 projektai), projektais planuojamų sukurti darbo vietų skaičiumi (daugiau nei 900 darbo vietų) ir pritrauktų privačių investicijų suma (129,68 mln. Lt).

Gegužės mėn. duomenimis, Kauno apskrityje 824 projektams įgyvendinti iš viso skirta 975,12 mln. Lt ES paramos. Daugiausia projektų vykdoma Kauno miesto savivaldybėje. Kauno apskritis pagal Ūkio ministerijos administruojamas ES paramos sritis mokslinių tyrimų, verslo ir energetikos srityse užima 2 vietą (po Vilniaus apskrities) visos Lietuvos mastu. Kauno apskrityje įgyvendinus 2007–2013 m. laikotarpio projektus planuojama sukurti beveik 3 300 darbo vietų ir pritraukti daugiau nei 800 mln. Lt privačių investicijų.

Per renginį Kauno regiono verslininkams įvairias finansines priemones, mokesčių lengvatas, patentus ir kitas galimybes pristatė UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), Mokslo ir inovacijų technologijų agentūros (MITA), Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA), VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai.

Planuojama, kad trečiasis renginys „Atraskite galimybes savo verslui“ vyks š. m. birželio 10 d., antradienį, Šiauliuose.