BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio viceministrė Latvijos Respublikos ekonomikos ministerijos delegacijai pristatė pirmininkavimo ES Tarybai patirtį

Data

2014 02 27

Įvertinimas
0
SusitikimasSuLV4536.jpg

Š. m. vasario 26 d. ūkio viceministrė Rasa Noreikienė susitiko su Latvijos Respublikos ekonomikos ministerijos delegacija, kuriai vadovavo Latvijos Respublikos ekonomikos ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotoja Zaiga Liepina, ir pristatė Ūkio ministerijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai patirtį ir svarbiausius pasiekimus.

Pasak ūkio viceministrės, Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai buvo teigiamai įvertintas tarptautinėje plotmėje, todėl tikimasi, kad per susitikimą perduota geroji patirtis bus naudinga Latvijai ruošiantis pirmininkauti ES Tarybai 2015 m. pirmąjį pusmetį.

Susitikime buvo aptarti tokie klausimai, kaip pirmininkavimo koordinavimas Ūkio ministerijoje, ES Konkurencingumo tarybos ir jos darbo grupių organizavimas, santykiai su įvairiomis ES institucijomis ir kitomis struktūromis, pirmininkavimui skirtų lėšų panaudojimas, pirmininkavimo komandų formavimas ir kiti aktualūs klausimai.

Pirmininkaujant ES Konkurencingumo tarybai, kurios darbotvarkę formavo Ūkio ministerija, buvo susitelkta į Europos ekonomikos augimo skatinimą ir ekonominio konkurencingumo stiprinimą. Pagrindinėmis prioritetinėmis sritimis tapo ES bendrosios rinkos stiprinimas, pramonei bei smulkiajam ir vidutiniam verslui palankios aplinkos kūrimas, viešojo administravimo modernizavimas.

Visą pirmininkavimo laikotarpį Lietuva aktyviai bendradarbiavo su ekonominiais ir socialiniais partneriais. Pirmininkavimo sėkmę lėmė ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES valstybių narių, ES institucijų, verslo organizacijų glaudus bendradarbiavimas.  

Siekdama didinti Europos konkurencingumą ir įgyvendindama pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programą, Lietuva pasiekė svarių rezultatų.

Ūkio ministerija bendradarbiauja su Latvijos Respublikos ekonomikos ministerija ir kitais aktualiais klausimais. Šiuo metu aktyviai bendradarbiaujama perimant Latvijos patirtį įsivedant eurą, taip pat planuojama pasidalinti patirtimi kaip abejose šalyse vyksta pasirengimas narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.