BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio viceministrė R. Noreikienė verslo atstovams pristatė praktinius aspektus įsivedant eurą

Data

2014 02 28

Įvertinimas
0
EK_euras.jpg

Ūkio viceministrė Rasa Noreikienė Amerikos prekybos rūmų rengtoje diskusijoje „Litas prieš eurą: faktai ir skaičiai“ pristatė praktinius euro įvedimo aspektus ir Ūkio ministerijos vykdomus darbus, kurių tikslas – padėti verslui pasirengti įvesti eurą ir prisidėti prie sklandaus naujos valiutos įvedimo Lietuvoje.

Kadangi euro įvedimas yra labai svarbus žingsnis, ūkio viceministrė R. Noreikienė verslo atstovus pakvietė aktyviai dalyvauti pasirengimo įvesti naują valiutą procese teikiant savo siūlymus ir iniciatyvas.

Renginio dalyviai buvo supažindinti Latvijos patirtimi įvedant eurą. Pasak ūkio viceministrės R. Noreikienės, norėdami tinkamai paskirstyti atsakomybę, numatyti prevencinius veiksmus ir sumažinti galimų klaidų riziką, pasitelkiama ir kaimyninių šalių patirtis.

Per diskusiją taip pat buvo pristatytas Ūkio ministerijos ir verslo atstovų bendras darbas – Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumas. Memorandumo tikslas – kuriant abipusiu pasitikėjimu grindžiamą aplinką, apsaugoti Lietuvos vartotojų interesus, įvedant eurą, ir užtikrinti sąžiningą paslaugų bei prekių kainų perskaičiavimą. Memorandumą pasirašę ūkio subjektai įsipareigos laikytis sąžiningumo, atsakingumo, teisėtumo, skaidrumo, paslaugumo ir bendruomeniškumo principų įvedant eurą.

Diskusijoje  buvo kalbėta, kaip skaidriai ir efektyviai bendradarbiauti, siekiant užtikrinti, kad dėl naujos valiutos įvedimo nesikeistų prekių ir paslaugų kainos pirkėjams, kokie yra bendrieji prekių ir paslaugų kainų pateikimo reikalavimai. Taip pat kalbėta ir apie rengiamus teisės aktų projektus, reikalingus eurui įvesti.

Siekdama palengvinti verslui euro įvedimo procesą, Ūkio ministerija rengia rekomendacijas, kuriose bus išaiškinta, kaip prekybos ir paslaugų teikimo vietose turėtų būti nurodomos kainos dvejopo kainų nurodymo laikotarpiu. Minėtas rekomendacijų projektas yra pateiktas derinimui.

Diskusijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorė Rūta Rodzko, UAB ,,Alliance for Recruitment” partneris Andrius Francas bei UAB „Ober-haus“ vadovas Vytas Zabilius.