BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio viceministrė: turizmo ir kultūros sinergija skatina kurti darbo vietas ir augti ekonomiką

Data

2014 10 30

Įvertinimas
0
TurizmasiStock_000015968034Small.jpg

Ūkio viceministrė Rasa Noreikienė Neapolyje (Italija) dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos turizmo ir kultūros ministrų susitikime ir 13-ajame Europos turizmo forume „Turizmas ir kultūra: inovatyvūs veiksmai darbo vietų kūrimui ir augimui“.

„Europa pasižymi kultūros išteklių gausa, todėl turizmo ir kultūros sinergija yra viena iš sričių, galinčių turėti didelę įtaką augant ekonomikai ir kuriant naujas darbo vietas. Kultūrinis turizmas ne tik padeda išsaugoti kultūros paveldą, bet ir atveria naujas galimybes bendradarbiauti įvairiems sektoriams, kurti turistams patrauklius produktus ir paslaugas, skatinti inovacijas ir prisidėti prie ekonominio augimo regionuose“, – sako ūkio viceministrė R. Noreikienė.

Pasak ūkio viceministrės, kultūrinis turizmas yra viena iš prioritetinių Lietuvos turizmo sričių, išskirtų Lietuvos turizmo programoje iki 2020 metų. 2007–2013 metų laikotarpiu Lietuvoje buvo įgyvendinama atskira Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramos priemonė, kurios paskirtis – pritaikyti kultūros paveldo objektus turizmo reikmėms. Pagal šią priemonę finansuoti 85 projektai, kuriems skirta daugiau nei 107 mln. eurų. 2014–2020 metais bus siekiama užbaigti pradėtus įgyvendinti projektus ir užtikrinti kultūros paveldo objektuose teikiamų turizmo paslaugų kompleksiškumą, kurti kultūrinio turizmo maršrutus, kultūros kelius tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu lygmeniu ir įgyvendinti efektyvias rinkodaros priemones, ypač daug dėmesio skiriant elektroninei rinkodarai.

Siekiant Lietuvoje mažinti turizmo paslaugų sezoniškumą, numatoma inicijuoti ir remti kultūrinių renginių, kulinarinio paveldo, etnokultūros regionų tradicijų, tradicinių amatų plėtrą ir edukacinių, taip pat gamtos pažinimo programų kūrimą. Teigiamai vertinamos ir Europos Komisijos iniciatyvos didinti finansinę paramą turizmo sektoriui per COSME programą.

Norint pagerinti turizmo ir kultūros sinergiją būtina skatinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą. Šiuo požiūriu labai svarbu dalytis gerąja valstybių praktika stiprinant bendradarbiavimą, efektyvinti kultūros ir turizmo sektorių dialogą ir veiksmų koordinavimą.

Tarptautinės organizacijos (UNESCO, Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija) taip pat atlieka svarbų vaidmenį, siekdamos kultūros ir turizmo sektorių sinergijos. Jos turėtų tęsti konkrečių viešojo ir privataus sektorių veiksmų koordinatorių vaidmenį, inicijuoti tarptautinius viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo tinklus, užtikrinti jau pradėtų įgyvendinti priemonių tęstinumą, stebėseną ar naujų projektų kūrimą (pvz., kultūros kelių programų rėmimas, mokymai, tyrimai ir analizės kultūros ir turizmo srityse). 

Neformaliame Europos Sąjungos turizmo ir kultūros ministrų susitikime ir 13-ajame Europos turizmo forume „Turizmas ir kultūra: inovatyvūs veiksmai darbo vietų kūrimui ir augimui“ taip pat dalyvauja Europos Komisijos viceprezidentas Antonio Tajani, Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos generalinis sekretorius Talebas Rifai, UNESCO generalinė direktorė Irina Bankova, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos direktorius Sergio Arzeni, ES šalių turizmo ar kultūros sritį kuruojantys ministrai, valstybės sekretoriai, departamentų direktoriai, Europos verslo asociacijų vadovai.

Per forumą vyksta apskritojo stalo diskusijos skaitmeninimo, inovacijų, tvaraus mobilumo, mokymų ir švietimo turizmo srityje ir veiksmų, skatinant Europą tapti turistų traukos centru, temomis.