BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Už kosmoso sritį atsakingų ministrų susitikime aptarti ES saugaus ryšio sistemos stiprinimo klausimai

Data

2022 02 17

Įvertinimas
0
04.jpg

Vakar Prancūzijos Tulūzos mieste vykusiame neformaliame už kosmoso sritį atsakingų ministrų ir Europos kosmoso agentūros (EKA) tarybos susitikime, kuriame dalyvavo ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė, diskutuota ES kosmoso sektoriaus stiprinimo klausimais. Susitikime tartasi, kaip reikėtų efektyviai valdyti kosmoso eismą ir kurti kosmoso technologijomis grindžiamą ES saugaus ryšio sistemą.

„Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės, suinteresuota stiprinti ES kosmoso sektorių. Diegdami tvarias ir saugias kosmoso technologijas, turime išnaudoti mokslinių tyrimų ir esamų technologinių pajėgumų galimybes, todėl reguliarus Lietuvos bendradarbiavimas su Europos kosmoso agentūra yra būtinas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė.

Už kosmoso sritį atsakingų ministrų ir EKA tarybos susitikime buvo pristatytos akceleratorių ir inspiratorių iniciatyvos. Akceleratoriai skirti klimato kaitos tikslams įgyvendinti, greito atsako į kylančias krizes mechanizmui plėtoti ir kosmoso objektų apsaugai stiprinti. Inspiratorių iniciatyvos padeda vykdyti Mėnulio mėginių tyrinėjimo projektus ir skatina žmogaus vykdomus kosmoso tyrinėjimus. ES valstybės pritarė EKA iniciatyvoms, tačiau akcentavo, kad vystant naujas veiklas svarbu tinkamai įvertinti ekonominius ir  finansinius aspektus.

Pasak E. Markevičiūtės, Lietuva sutinka su EKA pasiūlytomis iniciatyvomis, ypač dėl saugaus ryšio kūrimo. Viceministrės nuomone, labai svarbu suteikti prieigą prie kosmoso technologijų rinkos naujiems dalyviams, startuoliams, taip pat užtikrinti sąžiningas konkurencines sąlygas.

Už kosmoso sektorių atsakingų ministrų ir EKA tarybos susitikime dalyvavo Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, ES institucijų vadovai, už kosmoso sritį atsakingų ES valstybių ministrai ir viceministrai.