BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


V. Sinkevičius svarbiausioje gyvybės mokslų parodoje pristato Lietuvos potencialą

Data

2019 06 03

Įvertinimas
0
Biotechnologijos275984_960_720.jpg

Lietuvos gyvybės mokslų sektorius užima aukštas pozicijas globaliu mastu, tačiau įgyvendinus nacionalinę gyvybės mokslų strategiją Lietuva taptų viena konkurencingiausių valstybių ir pagal investicinę aplinką, ir pagal sektoriaus kuriamus ekonominius rodiklius, teigia Filadelfijoje (JAV) vykstančioje svarbiausioje gyvybės mokslų parodoje „BIO 2019“ Lietuvos gyvybės mokslų sektorių pristatantis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

„Vienas žmogus, dirbantis Lietuvos gyvybės mokslų sektoriuje, sukuria 5 kartus didesnę vertę nei vidutinis statistinis dirbantysis asmuo Lietuvoje. Tad šio sektoriaus augimas yra gyvybiškai svarbus siekiant transformuoti šalies ekonomiką į aukštą pridėtinę vertę kuriančią ir gerus atlyginimus šalies gyventojams galinčią užtikrinti ekonomiką. Jau dabar kasmet po bemaž 20 proc. augantis sektorius vertinamas globaliu mastu, o įgyvendinus nacionalinėje gyvybės mokslų strategijoje numatytus darbus, Lietuva taptų viena konkurencingiausių valstybių ne tik pagal investicinę aplinką, bet ir pagal sektoriaus kuriamus veiklos rezultatus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius.

„BIO 2019“ parodos, kurioje dalyvauja ir produkciją pristato daugiau kaip 16 tūkst. bendrovių ir mokslinių tyrimų centrų iš 67 valstybių, metu vykstančiuose renginiuose ekonomikos ir inovacijų ministras pristato Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus pranašumus, taip pat susitinka su potencialiais investuotojais, diskusijoje kartu su Airijos, Italijos, Australijos ir Kanados ekonomikos sričių ministrais aptaria pasaulines gyvybės mokslų srities tendencijas.

Lietuvos biotechnologijų sektorius sukuria daugiau kaip 1 proc. šalies BVP, tai 6 kartus viršija ES vidurkį. Daugiau kaip 90 tarptautinių farmacijos ir biomedicininės inžinerijos kompanijų klinikinius tyrimus atlieka Lietuvoje, o 80 proc. lietuviškos biotechnologijų produkcijos yra eksportuojama į daugiau kaip 100 valstybių. Lietuvoje įsikūrusios tokios visame pasaulyje žinomos gyvybės mokslų kompanijos kaip „Moog“, „Sicor/Teva Group“, „Thermofisher“, „Holister“, „Intermedix“, „Intersurgical“.

„BIO 2019“ parodos metu ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius taip pat susitinka su JAV lietuvių, dirbančių gyvybės mokslų srityje, bendruomene, parodoje dalyvaujančių Lietuvos įmonių atstovais.

Darbo vizito į JAV metu V. Sinkevičius Vašingtone taip pat ketina susitikti su Pasaulio banko vyriausiojo ekonomisto direktorato vadovu ir „Doing Business“ indekso autoriumi Simeonu Djankovu, NASA atstovais, Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos nariais, Pasaulio banke bei Tarptautiniame valiutos fonde dirbančiais lietuviais.