BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Veiklą pradėjo Lietuvos komercijos atašė Čikagoje

Data

2022 09 19

Įvertinimas
1
0906_Komercijos atašė.png

Siekiant sustiprinti Lietuvos ekonominių interesų atstovavimą strategiškai svarbioje Jungtinių Amerikos Valstijų rinkoje, plečiamas mūsų šalies komercijos atašė tinklas šioje šalyje. Lietuvos Respublikos komercijos atašė Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Čikagoje pareigas pradeda eiti Sergejus Tichomirovas. 

S. Tichomirovas tapo jau trečiuoju Lietuvos komercijos atašė JAV. Šiuo metu veiklą vykdo komercijos atašė Los Andžele ir Niujorke.    

„Jungtinių Amerikos Valstijos yra strateginės Lietuvos partnerės, todėl norėtųsi, kad abiejų šalių prekyba ir investicijos būtų dar didesnės. Lietuva turi didžiulį potencialą plėtoti verslą su JAV biotechnologijų, programinės įrangos, lazerių, medicinos prietaisų gamybos ir kitose srityse, Lietuvoje turime daug jaunų, veržlių, augančių bendrovių ir startuolių, kurie yra pajėgūs pritraukti investicijas, o naujieji komercijos atašė padės pasiekti norimų rezultatų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

S. Tichomirovas ketverius metus sėkmingai dirbo Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje, prieš tai dirbo privačiame sektoriuje ir valstybės tarnyboje. S. Tichomirovas yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistras, stažavęsis Aarhuso universitete Danijoje ir JAV Valstybės departamento mainų programoje.  

„Jungtinių Amerikos Valstijų rinka yra viena įdomiausių ir turinčių didžiausią augimo potencialą. Sieksiu panaudoti visas savo turimas žinias ir įgūdžius padedant mūsų eksportuotojams įžengti ir plėsti savo veiklą JAV bei pritraukiant naujus investuotojus iš šio šalies“, – sako S. Tichomirovas.  

JAV yra prioritetinė Lietuvos biotechnologijų, farmacijos ir lazerių sektorių rinka, taip pat siekiama gilinti ryšius ir su JAV mokslo ir tyrimų institucijomis. Lietuva norėtų padidinti maisto produktų eksportą į JAV, tačiau tam būtina gauti specialius sertifikatus.   

Dvišalė JAV ir Lietuvos prekybos apyvarta pernai siekė 3,1 mlrd. eurų – JAV yra 6 pagal svarbą mūsų šalies prekybos partnerė. Tiesioginės JAV investicijos Lietuvoje siekia 604 mln. eurų – tai yra 12-ta pagal dydį investuotoja Lietuvoje.   

Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiuo metu atlieka atrankos ir priėmimo į Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigas Japonijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje procedūras. Patvirtinus naujuosius atašė, sustiprės ekonominis atstovavimas Lietuvai pasauliniu mastu bei strategiškai svarbiose JAV ir Vokietijos rinkose – šiose šalyse veiks po 3 komercijos atašė.  

Lietuva šiuo metu turi komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje ir Pietų Korėjoje. Iki 2024 metų komercijos atašė skaičius bus padidintas iki 23.