BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Verslas jau gali kreiptis dėl lengvatinių paskolų apyvartinėms lėšoms ir investiciniams projektams

Data

2022 02 10

Įvertinimas
1
bank-note-209104_1920.jpg

Europos Komisija trečiadienį baigė derinti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos prašymą nuo COVID-19 pandemijos ir nuo Kinijos spaudimo nukentėjusiems Lietuvos verslams skirti lengvatines paskolas apyvartinėms lėšoms bei investiciniams projektams. 

Gavus teigiamą atsakymą, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė iškart patvirtino šią paskolų priemonę. Ją pradeda administruoti valstybės finansų įstaiga „Invega“. Šioms paskoloms  planuojama skirti iki 200 mln. eurų – 100 mln. eurų apyvartinėms lėšoms ir 100 mln. eurų investiciniams projektams

„Tai pirmoji iš kelių suplanuotų paramos priemonių, kuriomis galės pasinaudoti ir nuo Kinijos ekonominio spaudimo nukentėjęs verslas. Ši priemonė svarbi įmonėms, kurioms trūksta lėšų kasdienei veiklai arba naujiems investiciniams projektams. Toliau dirbame, kad verslą kuo greičiau pasiektų visa numatyta parama“, - sakė ministrė A. Armonaitė.   

Paskolas apyvartinėms lėšoms galės gauti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai bei didelės įmonės, kurių vykdoma veikla įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų atnaujintą sąrašą ir kurie pateikia įrodymus, kad negauna finansavimo rinkoje. Maksimali paskolos suma – ne daugiau kaip 5 mln. eurų vienai įmonei arba 10 mln. eurų įmonių grupei.  Maksimali paskolos trukmė – 3 metai.

Lengvatines paskolas investiciniams projektams galės gauti smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, kurių vykdoma veikla įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Ilgiausia paskolos trukmė - 8 metai, o maksimali paskolos suma - 3 mln. Eur.

Daugiau apie priemonę ir paraiškų priėmimą galima rasti čia.