BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Verslininkai kviečiami pareikšti nuomonę dėl Europos smulkiojo ir vidutinio verslo politikos krypčių ir priemonių

Data

2014 10 06

Įvertinimas
0
20824336.jpg

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti Europos Komisijos viešosiose konsultacijose, kuriomis siekiama išsiaiškinti, kaip Europos Sąjungoje (ES) sukurti palankesnes sąlygas smulkiajam ir vidutiniam verslui. Mažųjų ir vidutinių įmonių, verslo organizacijų ir visų suinteresuotų asmenų nuomonių dėl Europos smulkiojo verslo akte numatytų smulkiojo ir vidutinio verslo politikos krypčių ir priemonių laukiama iki š. m. gruodžio 15 dienos. Į gautus pasiūlymus bus atsižvelgta tęsiant 2015–2020 m. Europos paramos mažosioms ir vidutinėms įmonėms bei verslininkams politiką.

Smulkiojo verslo aktas – tai mažųjų ir vidutinių įmonių politikos skatinimo ES lygmeniu priemonių rinkinys, kuriuo siekiama pagerinti verslo aplinką. Smulkiojo verslo akte nustatyta 10 principų, kuriais vadovaujamasi kuriant ir įgyvendinant politiką ES ir valstybių narių lygmeniu. Jis taip pat skatina ES valstybes nares dalytis gerosios praktikos pavyzdžiais ir siūlyti naujas idėjas planuojamoms įgyvendinti iniciatyvoms.

Nuo 2014 m. yra sudarytos galimybės finansuoti Smulkiojo verslo akto įgyvendinimą 2014–2020 m. įmonių konkurencingumo ir mažųjų ir vidutinių įmonių programos (COSME) finansavimo priemonėmis. COSME programa skirta mažosioms ir vidutinėms įmonėms remti, suteikiant joms daugiau finansavimo galimybių, skatinant verslumo kultūrą. 2014–2020 m. COSME programai įgyvendinti bus skiriama 2,3 mlrd. eurų.

2014 m. pradžioje Europos verslo organizacijos ir ES valstybių narių mažųjų ir vidutinių įmonių pasiuntiniai sutarė, kad keturios svarbiausios Smulkiojo verslo akto prioritetinės sritys išliks tokios pačios, kokios buvo nustatytos 2011 m.: sudaryti palankesnes sąlygas mažosioms ir vidutinėms įmonėms gauti finansavimą ir patekti į tarptautines rinkas, toliau remti potencialius verslininkus ir mažinti administracinę naštą verslui. Papildomai sutarta tobulinti verslininkų ir jų darbuotojų įgūdžius.

Daugiau informacijos dėl viešųjų konsultacijų ir klausimyną galite rasti adresais http://ec.europa.eu/eusurvey/runner/NewSBAsurvey2014 ir http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-975_lt.htm.

Ūkio ministerija taip pat kviečia teikti siūlymus pagal konsultacijų klausimus el. p. adresu [email protected]. Į pateiktus pasiūlymus bus atsižvelgta rengiant nacionalinę Lietuvos poziciją dėl Smulkiojo verslo akto atnaujinimo.