Verslo angelų fondo I investicija į armatūros perdirbimo įmonę pasiteisino

Data

2012 12 19

Įvertinimas
0

Verslo angelų fondas I (toliau - Fondas) paskelbė, kad šių metų pavasarį kartu su verslo angelu padaryta investicija į armatūros perdirbimo įmonę UAB „Kaunas Metal“ pasiteisino. Bendrovės pagrindinė veikla - virintų armatūros erdvinių bei plokštuminių karkasų, armatūros lankstinių ir karpinių gamyba. Pirmieji bendrovės klientai – Lietuvos ir Skandinavijos statybos bendrovės. Gamybiniai pajėgumai siekia iki 10‘000 tonų armatūros gaminių per metus.

Įmonė taip pat siūlo armatūros gaminių surinkimo objektuose bei armavimo specifikacijų ruošimo paslaugas. UAB “Kaunas Metal”  laikosi  tarptautinių gamybos standartų, įmonės darbuotojai yra susipažinę su geriausiomis šioje srityje naudojamomis praktikomis, kurios yra diegiamos įmonėje. Tai patvirtina įmonei suteikti gamybos sertifikatai, kurie galioja visose Skandinavijos šalyse.  

Fondo valdytojas Algimantas Variakojis: „Kai investavome, mes žinojome, kad ši investicija yra rizikinga, tačiau jau dabar matome, kad ji pasiteisino. Manome, kad perspektyvios investicijos yra ne tik naujose, inovatyviose technologijose. Verslininkai iš naujo atranda užmirštas, apleistas verslo sritis. Kas mums svarbu – įmonė orientuota į eksportą Skandinavijai – per šiuos metu bendrovė jau pasiekė 3,9 mln Lt apyvartą, jau uždirbo šiek tiek pelno bei sukurė 22 darbo vietas. Artimiausiu metu planuojama dar priimti naujų žmonių. Kas dar džiugina – priimame darbuotojus, grįžusius iš tos pačios Skandinavijos, žinančius, ką ir kaip reikia gaminti. Fondas investavo maksimalią leistiną sumą – 200 tūkst. eurų, verslo angelas – dar daugiau. Įmonės savininkas – jaunas verslininkas Robertas Buckus, jau turintis darbo patirties užsienio rinkose.“

„Verslo angelų ir Fondo investicijos leido pasiekti spartų augimą. Artimiausiu metu numatome plėsti kolektyvą, taip pat diegiame įmonėje naujas technologijas, kas leis padidinti gamybos pajėgumus. Kartu kuriame projektavimo skyrių, kuris leis klientams teikti konsultacinį bei techninį aptarnavimą ir padės prisitraukti naujų klientų. Ko nesitikėjome, bet buvome maloniai nustebinti - tai verslo angelų patirtis, kuri labai padėjo planuojant įmonės plėtrą ir, kas taip pat svarbu, – nepadaryti klaidų“ – sako įmonės direktorius Robertas Buckus.

Verslo angelas – Tauras Rymonis, išrinktas UAB „Kaunas Metal“ valdybos pirmininku, kalbėdamas apie investiciją pažymi, kad „mūsų patvirtintas plėtros planas buvo ir yra gana optimistinis, bet darbuotojų entuziazmas, puikus savo profesijos išmanymas įkvepia. Kita vertus, smagu dirbti su jaunimu, kartu savo patirtimi prisidedant prie naujos įmonės augimo. Investicija yra pakankamai įdomi man gerai žinomoje veiklos srityje.“

Per 2012 metus Verslo angelų fondas I kartu su verslo angelais investavo į 9 įmones, iš viso fondo portfelyje jau yra 15 bendrovių.

KŪB „Verslo angelų fondas I“ investuoja į mažas ir vidutines Lietuvos įmones. Fondo investicija sudaro iki 690 tūkst. litų (200 tūkst. eurų) į vieną įmonę, verslo angelas atitinkamai investuoja nemažesnę sumą. Investuotojai dalinasi sukauptomis žiniomis bei patirtimi, padėdami įmonėms tobulinti verslo valdymo įgūdžius ir sėkmingai veikti ilgalaikėje perspektyvoje.

Tikimasi, kad bendros Fondo ir verslo angelų investicijos sudarys apie 58 mln. litų (apie 16,8 mln. eurų), tame tarpe virš 27 mln. litų (8 mln. eurų) yra investuojama iš JEREMIE kontroliuojančiojo fondo lėšų.