BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Verslo ir mokslo partnerystės 2015“ apdovanojimas – už maisto papildą imunitetui stiprinti

Data

2015 09 03

Įvertinimas
0
Verslo ir mokslo partnerystės prizas 01.jpg

Š. m. rugsėjo 3 d. per Vilniaus inovacijų forumą „Innovation Drift 2015“ jau penktąjį kartą apdovanotas geriausias „Verslo ir mokslo partnerystės 2015“ projektas. Šiemet apdovanojimą atsiėmė UAB „Biocentras“, kuris drauge su valstybiniu mokslinių tyrimų institutu Inovatyvios medicinos centras sukūrė maisto papildą „Fortuna“. Jo veiklioji medžiaga stiprina žmogaus imuninę sistemą, taip apsaugodama jį nuo įvairių, taip pat ir vėžinių, ligų. Specialų prizą nugalėtojui įteikė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir ūkio ministras Evaldas Gustas.

„Tradiciškai rengiamo „Verslo ir mokslo partnerystės“ konkurso tikslas – skatinti kurti ir diegti inovacijas, populiarinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą, taikomųjų mokslinių tyrimų plėtrą ir jų pritaikymą versle. Džiugu, kad kasmet sulaukiama vis didesnio aktyvumo „Verslo ir mokslo partnerystės“ konkurse ir daugėja paraiškų dėl naujų bendradarbiavimo projektų. Inovacijų naudojimas verslo srityje didina šalies konkurencingumą, eksportą ir daro teigiamą įtaką ūkio plėtrai“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Nugalėtojas šiemet išrinktas iš 24 pareiškėjų. Kaip ir kasmet, paraiškos buvo vertinamos, atsižvelgiant į verslo ir mokslo bendradarbiavimo intensyvumą, projekto veiklos rezultatus, paraiškų inovatyvumą, sukurto produkto ar paslaugos konkurencingumą, numatomą plėtrą, sukurtų darbo vietų skaičių.

Maisto papildas „Fortuna“ yra β-gliukano pagrindu sukurtas preparatas, aprūpinantis žmogaus organizmą visomis reikalingomis biologiškai aktyviomis medžiagomis, kurios stiprina žmogaus imuninę sistemą. Projekto kūrėjai teigia, kad jis gali būti ne tik puiki prevencinė onkologinių ligų priemonė – šis maisto papildas aktualus visiems, norintiems sustiprinti savo sveikatą.

„Verslo ir mokslo partnerystės“ apdovanojimus ankstesniais metais yra laimėjusi biotechnologijų kompanija UAB „Bioseka“, ortopedinius prietaisus gaminanti UAB „Baltic Orthoservice“, precizinių metrologinių įrenginių kūrimu, gamyba ir diegimu užsiimanti  UAB „Precizika Metrology“ ir Lietuvos kosmetikos gamintoja UAB „BIOK laboratorija“.