BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Verslo priežiūros aktualijos – Ūkio ministerijos naujienlaiškyje

Data

2014 02 26

Įvertinimas
0
9878745_xl_.jpg

Nuo šiol Ūkio ministerija platins naujienlaiškį „Verslo priežiūros naujienos“, kuriame visuomenei ir institucijų atstovams bus pristatoma verslo priežiūros pertvarkos įgyvendinimo pažanga, verslo priežiūros srityje priimti nauji teisės aktai, atlikti tyrimai ir studijos.

Taip pat naujienlaiškyje bus supažindinama su priežiūros institucijų veikla diegiant pažangias verslo priežiūros priemones. Tikimasi, kad naujienlaiškyje pateikta informacija paskatins priežiūros institucijas ir verslo bendruomenę diskutuoti apie situaciją verslo priežiūros srityje. 

Naujienlaiškis bus rengiamas kartą per du mėnesius ir platinamas elektroniniu paštu. Jį galima užsiprenumeruoti el. paštu [email protected]. Naujienlaiškį taip pat rasite Ūkio ministerijos tinklapyje adresu www.ukmin.lt/versloprieziurosnaujienos.

Siekiant pagerinti verslo aplinką Lietuvoje, yra vykdoma verslo priežiūros institucijų pertvarka, kuri apima verslo tikrinimus viešai skelbiamais kontroliniais klausimynais, vienodą ir kokybišką asmenų konsultavimą telefonu, priežiūros veiksmų atlikimą vadovaujantis nuolat vertinama rizika ir kt.

Pagal 2013 m. atliktos ūkio subjektų apklausos rezultatus 69 proc. įmonių atstovų pažymi, kad pastaruoju metu gerėja inspektorių požiūris į verslą, nes inspektoriai elgiasi mandagiau, pataria, kaip laikytis teisės aktų reikalavimų.

Ūkio ministerija taip pat koordinuoja ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančių institucijų funkcijų optimizavimo procesą. Šiuo metu yra parengtos verslo priežiūros institucijų konsolidavimo kryptys. Tai viena iš verslo priežiūros pertvarkos įgyvendinimo priemonių. Verslo priežiūros institucijų konsolidavimu siekiama mažinti priežiūros naštą verslui, gerinti darbuotojų kompetenciją, efektyvinti priežiūrą vykdančių institucijų veiklos procesus ir veiksmingiau panaudoti biudžeto lėšas.