BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Verslo priežiūros institucijų konsolidavimo procesą prižiūrės speciali komisija

Data

2014 04 16

Įvertinimas
1
teisineiStock_000014459465Small.jpg

Šiandien Vyriausybės posėdyje patvirtinta Ūkio subjektų veiklos priežiūros konsolidavimo komisijos sudėtis. Konsolidavimo komisija koordinuos ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančių institucijų konsolidavimo procesus ir Ministro Pirmininko sudaromų tarpinstitucinių priežiūros sričių konsolidavimo procesų darbo grupių veiklą.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, konsolidavimo komisija teiks pasiūlymus Vyriausybei dėl priežiūros institucijų konsolidavimo ir pertvarkos įgyvendinimo, svarstys ir spręs su priežiūros institucijų veiklos konsolidavimo vykdymu susijusius klausimus. Ji formuos konkrečius uždavinius specialioms darbo grupėms, prižiūrės ir nagrinės darbo grupių veiklos rezultatus. Komisija pradės veiklą, kai bus patvirtinta jos personalinė sudėtis, – tai turėtų įvykti artimiausiu metu.

Konsolidavimo komisiją sudarys Vyriausybės kancleris, Ūkio ministerijos, Finansų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Teisingumo ministerijos, Susisiekimo ministerijos atstovai, VšĮ Viešosios politikos ir vadybos instituto, Seimo kanceliarijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Lietuvos verslo konfederacijos atstovai.

Verslo priežiūros institucijų konsolidavimas yra viena iš verslo priežiūros pertvarkos priemonių. Šiuo metu verslo priežiūros funkcijas atlieka daugiau nei 60 priežiūros institucijų.

Atsižvelgiant į didelį priežiūros institucijų skaičių konkrečiose verslo priežiūros srityse bus optimizuotas priežiūros funkcijų paskirstymas ir sutelktos susijusios institucijų kompetencijos, išgryninant institucijų atsakomybę už tam tikrą ūkinės veiklos priežiūros sritį.

Konsolidavimo procesu siekiama mažinti priežiūros naštą verslui, didinti darbuotojų kompetenciją, efektyvinti priežiūrą vykdančių institucijų veiklos procesus ir veiksmingiau panaudoti biudžeto lėšas.

Verslą prižiūrinčių institucijų veiklos optimizavimo ir efektyvinimo bei priežiūros naštos verslui mažinimo yra siekiama ir kitomis Ūkio ministerijos įgyvendinamomis verslo priežiūros pertvarkos priemonėmis: diegiant rizikos vertinimo sistemas, rengiant ir taikant kontrolinius klausimynus, diegiant vieningo konsultavimo telefono linijas, veiklos efektyvumo rodiklius ir kt. Verslo priežiūros pertvarka siekiama, kad priežiūros institucijos pirmiausia taptų verslo konsultantėmis, o ne baudėjomis.