BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Verslui jau paskirstyta 68,4 mln. eurų paramos

Data

2021 04 16

Įvertinimas
0
coins-1726618_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki balandžio 16 dienos patvirtino 41,2 mln. eurų dydžio subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, lengvatinėms paskoloms skirta 23,2 mln. eurų, o turgavietės mokesčio kompensacijoms – 1,89 mln. eurų. Savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 2,1 mln. eurų subsidijų. Bendra visų šių priemonių suma siekia 68,4 mln. eurų.  

Subsidijos paskirstytos 15 171 įmonei, o lengvatines paskolos suteiktos 575 įmonėms. Daugiausia (23,5 proc.) visų paskolų suteikta didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėms: 156 įmonės gavo 5,5 mln. eurų. Antroje vietoje (23 proc.) – apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės: 128 įmonėms suteikta paskolų už 5,3 mln. eurų. Trečioje vietoje – 52 statybos įmonės, kurios gavo 2,9 mln. paskolų, o tai sudaro 12,5 proc. visų paskolų.   

Skirstant subsidijas, kaip ir paskolų atveju, daugiausiai (beveik trečdalį) lėšų yra gavusios prekybos sektoriaus įmonės – 5 299 bendrovėms skirta 12,1 mln. eurų. Antroje vietoje (18 proc.) yra apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios įmonės – 2050 įmonių gavo daugiau beveik 7,4 mln. eurų. Trečioje vietoje (13,7 proc.) yra per 1,1 tūkstančio apdirbamosios gamybos įmonių, kurioms skirta 5,6 mln. eurų.  

Ekonomikos ir inovacijų ministerija primena, kad nuo kovo 29 d. iki šių metų birželio 1 dienos paraiškas gauti subsidiją gali teikti savarankiška veikla besiverčiantys asmenys.  

Tiek individualiai dirbantiems, tiek įmonėms, pretenduojančioms gauti subsidiją, paraiškas reikia pateikti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje „Mano VMI“. Lengvatinės paskolos mažoms ir didelėms nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms suteikiamos per „Invegą“.  

Kovo 14 d. Vyriausybei patvirtinus subsidijų skyrimo tvarkos pakeitimus, dalis dėl pandemijos suvaržymų nukentėjusių įmonių gaus dvigubai didesnes subsidijas iš pirmojo paramos paketo. Į jas gali pretenduoti bent 30 proc. apyvartos kritimą patyrę verslai, kurių pagrindinė veikla yra įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą.  

Taip pat kovo 15 d. Vyriausybė patvirtino ir antrąjį paramos paketą, kuris skirtas labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms. Ypač nukentėjusiam dėl karantino suvaržymų verslui (restoranams, kavinėms, barams, sporto klubams, kino teatrams, renginių organizavimo, apgyvendinimo, turizmo ir kitiems) vienkartinių subsidijų forma bus paskirstyta 120 mln. eurų.