BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Verslui paskirstyta paramos už beveik 123 mln. eurų

Data

2021 05 17

Įvertinimas
0
data.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 17 d. iš viso yra patvirtinusi 122,7 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 86 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 29,4 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,01 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,25 mln. eurų subsidijų.  

Daugiausiai subsidijų (31 proc.) skirta prekybos sektoriaus įmonėms bendrovėms, kurioms paskirstyta 26,7 mln. eurų. Antroje vietoje (26 proc.) yra apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios įmonės, kurioms paskirstyta 22,3 mln. eurų. Trečioje vietoje (8,7 proc.) yra apdirbamosios gamybos įmonės, kurioms skirta 7,5 mln. eurų.   

Daugiausiai (25,35 proc.) lengvatinių paskolų suteikta didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėms, joms skirta 7,4 mln. eurų, o apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančioms bendrovėms suteikta paskolų už 6 mln. eurų (20,4 proc.).   

Tiek individualiai dirbantiems, tiek įmonėms, pretenduojančioms gauti subsidiją, paraiškas reikia pateikti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje „Mano VMI“. Lengvatinės paskolos mažoms ir didelėms nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms suteikiamos per „Invegą“.