BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vilniuje bus pristatyta gynybos sektoriaus inovacijų pažanga

Data

2023 02 08

Įvertinimas
0
fighter-jet-1013_960_720.jpg

Kas du metus Lietuvoje organizuojamas tarptautinis gynybos technologijų renginys „Baltic Miltech Summit“ šiemet vyks jau trečią kartą. Balandžio 25–26 d. Vilniuje susitiks ir bendradarbiavimo galimybių ieškos Lietuvos, Baltijos regiono bei kitų NATO ir Europos Sąjungos šalių gynybos pramonės įmonės, politikos formuotojai, mokslinių tyrimų centrai ir inovatoriai.

Renginio metu balandžio 25 d. vyks tarptautinė konferencija „Baltic Miltech Summit“, o balandžio 26 d. – gynybos pramonės parodomasis renginys „Life Firing Show“. Konferencijos metu bus aptariamas gynybos ekosistemos vystymasis bei tendencijos, gynybos technologijų inovacijos. Kitą dieną Pabradės karinėje bazėje netoli Vilniaus bus pristatytos ryškiausios Lietuvos ir tarptautinės karinės naujovės.

„Gynybos industrija yra didelė rinka inovacijų kūrimui, o Lietuva turi didelį potencialą gynybos pramonėje pritaikomose verslo ir mokslo šakose. Daug įmonių, kuriančių gynybos ir saugumo sektoriui skirtus produktus, dažnu atveju nėra tiesiogiai susiję su karine pramone, bet jų sukurti inovatyvus produktai labai prisideda prie gynybos sektoriaus augimo. Šiuo metu Europoje vykstant karui ypač svarbu sudaryti sąlygas verslui ir mokslui kurti inovacijas, gamintojams jungtis į tiekimo grandines, greitai reaguoti ir neprarasti galimybių tiek tapti gynybos sektoriaus inovatoriais, tiek laimėti šį karą kartu su Ukraina, kuri kariaudama gina visą Europą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Naujų produktų bei paslaugų kūrimas gynybos srityje yra labai svarbi tema šiandieniniame kontekste. „Didžioji dalis šių metų renginio temų bus grįstos idėjomis iš karo mūšio lauko. Naujovės randasi iš turimų patirčių, kurios duoda postūmį naujų gynybos ir saugumo produktų bei paslaugų atsiradimui. Lietuvos gynybos sektoriaus ekosistemai tai galimybė išlaikyti konkurencingumą, technologinį pranašumą ir prisitaikyti prie nesibaigiančių pokyčių. Mes tikimės, kad šis renginys sudarys visas sąlygas susitikti tinkamiems partneriams ir užmegzti naudingas partnerystes“, – teigia Romualda Stragienė, Inovacijų agentūros direktorė.

Tikimasi, kad balandžio mėnesį Inovacijų agentūros organizuojamame tarptautiniame renginyje „Baltic Miltech Summit“ susitiks daugiau nei 500 gynybos ir saugumo sektoriaus profesionalų ir ekspertų iš  Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Izraelio bei Turkijos.

Paskutinį kartą prieš du metus 2021 metais Vilniuje vykusiame gynybos technologijų renginyje „Baltic Miltech Summit“ pranešimus skaitė 18 gynybos ir saugumo sričių ekspertų. Dalyvavo daugiau nei 400 dalyvių iš 15 valstybių. Daug dėmesio buvo skirta diskusijoms apie gynybos  technologijų pokyčių inicijavimą, šios pramonės plėtros tendencijas Baltijos šalyse.

Daugiau apie renginį: https://balticmiltech.com/