BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vilniuje startuoja svarbiausias inovacijų renginys – forumas „Innovation Drift“

Data

2017 10 12

Įvertinimas
0
2862_f611999e398ed40560ae63aec95711bb.jpg

Šiandien, spalio 12 d., Vilniuje prasideda tradicinis, didžiausias Baltijos šalių inovacijų forumas „Innovation Drift“, skirtas ateities iššūkiams, visuomenei, technologijoms ir miestams. Šįkart į forumą atvyksta JAV, Europos, Azijos šalių mokslininkai, verslininkai ir futurologai, dirbantys su pasaulį iš esmės galinčiomis pakeisti inovacijomis.

„Innovation Drift“ forumą atidarys Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, dalyvius sveikins ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Forumo metu bus paskelbtas ir apdovanotas Ūkio ministerijos organizuoto konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2017“ nugalėtojas.

„Forumo temų ir ekspertų įvairovė rodo, kad inovacijos yra pagrindinis ateities ekonomikos ir visų mūsų gyvenimo kokybės variklis. Vilniuje priimame svečius iš inovacijomis garsėjančių JAV, Azijos, Europos valstybių. Dabar svarbiausia tampa idėja, kad unikalumas ir pritaikomumas trina ribas tarp šalių ir suteikia taip laukiamą šansą nedidelėms valstybėms, kurios gali ir geba lygiavertiškai įsijungti į diskusijas apie ateitį ir tapti pokyčių, kurie jau šiandien keičia mūsų lūkesčius ir pasirinkimus, dalimi“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Pasak jo, Lietuva stipri lazerių, biotechnologijų pramonės srityse, turime ypač kokybišką interneto ir mobiliojo ryšio infrastruktūrą.

Forumo žvaigždė – „Hyperloop One“ atstovė

Pagrindinė šių metų „Innovation Drift“ forumo pranešėja – į Lietuvą atvykstanti  JAV kompanijos „Hyperloop One“ vyriausioji patarėja tarptautiniais klausimais YJ Fischer. Ji pristatys transporto revoliucija vadinamą greito transportavimo sistemą požeminiais koridoriais „Hyperloop“, kurios dalimi siūloma tapti ir Lietuvai.

„Hyperloop“ sistema jau už kelerių metų žada dvigubai greitesnes ir kelis kartus pigesnes keliones nei kelionės lėktuvais. Ji leis keliauti specialiose keleivinėse kapsulėse po žeme įrengtais tuneliais ir pasiekti milžinišką greitį. Pavyzdžiui, kelionė nuo Vilniaus iki Klaipėdos tokioje kapsulėje truktų vos 20 minučių.

JAV verslininkas Mike’as Othwortas savo karjerą skyrė technologijoms, kurių poveikio dar neįžvelgia niekas kitas, stebėti. Forumo plenarinėje sesijoje jis pateiks savo įžvalgas apie vadinamąsias radikaliąsias technologijas, jų identifikavimą ir komercinimą.

„Innovation Drift“ šiemet pritrauks beveik pusšimtį verslininkų, mokslininkų ir futurologų iš viso pasaulio – daugiau kaip 1500 dalyvių. Pranešimus skaitys 43 ekspertai iš 15 pasaulio valstybių – į forumą atvyksta ne vien įvairių sričių išradėjų, bet ir įvairiose ekonomikos srityse dirbančių verslo atstovų: nuo Silicio slėniui naujų idėjų ieškančių ekspertų iki nacionalinės Kinijos inovacijų strategijos specialistų.

Nuo demografinių iššūkių iki kosmoso

Pirmoji „Innovation Drift“ diena skirta verslo ir technologijų, edukacijos, išmaniųjų miestų ir kosmoso technologijų klausimams aptarti. Kaip ir kiti išsivystę regionai, Europa susiduria su rimtu demografiniu iššūkiu – visuomenė sensta. Japonijos mokslininkai Vilniuje užduotį dar labiau pasunkins: jie teigia, kad statistinė gyvenimo trukmė netrukus pasieks 100 metų, todėl sveikatos priežiūros inovacijos yra svarbios kaip niekada.

Kaip gali atrodyti ateitis, pademonstruos robotas „Pepper“, kurį pristato bendrovė „Hansab“, atstovaujanti japonų kūrėjų kompanijai „Softbank“. Robotas sukurtas bendrauti su žmonėmis, jis gali atpažinti jų veidus, emocijas, reaguoti į klausimus ir atsakyti į juos.

Į Lietuvą atvyksta ir mobiliojo telefono skambučio tėvu vadinamas Ralphas Simonas, jau ilgiau nei dešimtmetį laikomas vienu įtakingiausių verslininkų mobiliųjų telefonų rinkoje, „NASA Ames“ centro ekspertė Rose Grymes.

Antrąją forumo dieną, spalio 13-ąją, ekspertai diskutuos aktualiomis robotikos, dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo ir kūrybiškumo temomis.

Vilniaus inovacijų forumą „Innovation Drift“ organizuoja Ūkio ministerija bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamas renginys siūlo ne tik išklausyti užsienio ir Lietuvos ekspertų paskaitų, bet ir apsilankyti inovacijų parodoje, savo akimis pamatyti lietuviškų įmonių kasdienybę keliaujant „Inovacijų maršrutu“ bei gyvai susitikti su didžiausiais verslo guru renginyje „B2B“.

Tarptautinis inovacijų forumas „Innovation Drift 2017“ yra vienas iš spalio 9–13 d. vykstančios „Inovacijų savaitės 2017“ renginių. Visą Vilniaus inovacijų forumo „Innovation Drift“ programą galite rasti čia.