BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vilniuje – tarptautinė konferencija „Rebuild Ukraine“

Data

2022 07 07

Įvertinimas
0
274983091_324934599663704_7917363415959687221_n.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva liepos 12 d. Vilniuje organizuojama tarptautinė konferencija Rebuild Ukraine. Joje nuotoliniu būdu dalyvaus pirmoji Ukrainos Ministro Pirmininko pavaduotoja, Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministrė Yulia Svyrydenko.

„Lietuva gali pademonstruoti lyderystę teikdama ne tik karinę ir politinę paramą Ukrainai ir jos žmonėms, bet ir pasiūlymus dėl Ukrainos infrastruktūros ir ekonomikos atkūrimo. Tarptautinėje konferencijoje dalyvaus žinomi pranešėjai – savo sričių profesionaliai, kurių idėjos padės numatyti gaires, kaip atkurti Ukrainos ekonomiką ir infrastruktūrą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ukrainos atstatymui skirtoje konferencijoje planuoja dalyvauti Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė bei kiti viešojo sektoriaus, taip pat Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Lietuvos verslo atstovai.

Konferencijoje nuotoliniu būdu dalyvaus ir Ukrainos Ministro Pirmininko Denyso Šmyhalo patarėjas, Ukrainos ekonomikos atkūrimo centro vadovas Kyrylo Kryvolapas, ekonomistas, buvęs Ukrainos ekonominės plėtros, prekybos ir žemės ūkio ministras, dabartinis Kyjivo ekonomikos mokyklos prezidentas Tymofiyʼus Mylovanovas, Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas. Rebuild Ukraine konferencijoje dalyvaus ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai, savivaldos, mokslo institucijų vadovai.

Lietuvoje su verslo bei socialiniais partneriais jau tariamasi dėl galimų investicijų į Ukrainos infrastruktūros atnaujinimą. Be to, diskutuojama apie tinkamiausią finansavimo modelį, kuris užtikrintų skaidrų ir efektyvų lėšų panaudojimą. Konferencijoje bus ieškoma efektyvių sprendimų, siekiant numatyti skubiausius atstatymo darbus – ligoninių ir poliklinikų, kelių ir tiltų, vandens, elektros, dujų ir šildymo tiekimą užtikrinančios infrastruktūros atnaujinimą.

Ukrainos atkūrimas po karo siejamas ne vien tik su pastatų ir infrastruktūros atstatymu, bet ir su institucijų modernizavimu, ekonomikos atsigavimu. Todėl šiuo metu kuriama nauja platforma ir nauja finansinė priemonė Rebuilt Ukraine facility, kuri turėtų susisteminti visą tiek Lietuvos, tiek tarptautinių institucijų, tiek kitų Europos Sąjungos valstybių narių paramą Ukrainai.