BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Visuomenė kviečiama pareikšti nuomonę dėl vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių jungimosi ir skaidymosi reguliavimo

Data

2014 09 26

Įvertinimas
0
EsparamaiStock_000017355862Small.jpg

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti Europos Komisijos (EK) paskelbtose viešosiose konsultacijose dėl Europos Sąjungos (ES) vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių jungimosi ir skaidymosi. Lietuvos įmonių atstovų, verslininkų ir visų suinteresuotų asmenų nuomonių ir siūlymų EK konsultacijų dokumente pateiktais klausimais laukiama iki 2014 m. gruodžio 1 d.

Pasak ūkio viceministrės Rasos Noreikienės, šiuo metu yra įtvirtintas ES lygmens ir nacionalinis teisinis reguliavimas, suteikiantis galimybę bendrovėms jungtis peržengiant vienos valstybės ribas, tačiau praktikoje vis dar pasitaiko įvairių sunkumų: „Šios konsultacijos sudaro galimybę verslininkams ir kitiems suinteresuotiems asmenims išsakyti savo nuomonę, kaip būtų galima tobulinti vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių jungimosi reguliavimo sistemą, taip pat išsiaiškinti, ar esama reguliavimo poreikio dėl vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių skaidymosi.“

EK paskelbtame klausimyne pateikti klausimai dėl vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių jungimosi proceso taikymo praktikoje, smulkiųjų akcininkų ir kreditorių teisių apsaugos, ES valstybių narių teisinės sistemos suderinamumo ir kt.

Taip pat EK viešosiomis konsultacijomis siekiama sužinoti suinteresuotų asmenų nuomonę dėl galimo vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių skaidymosi reguliavimo ES lygiu įtvirtinimo. Atsižvelgusi į viešųjų konsultacijų metu gautus atsakymus, EK vertins, kokių pokyčių reikia ES reguliavimo sistemoje.

Į EK konsultacijų dokumente esančius klausimus savo nuomonę galima pateikti elektroniniu būdu pažymint pasirinktą tinkamiausią atsakymo variantą. Klausimyną galima rasti ir jį užpildyti EK interneto svetainėje adresu http://ec.europa.eu/internal_market/consultations/2014/cross-border-mergers-divisions/index_en.htm.

Daugiau informacijos apie bendrovių teisę galima rasti EK interneto svetainėje adresu http://ec.europa.eu/internal_market/company/index_en.htm.