BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vizito Kinijoje metu planuojama pasirašyti ekonomikai ir mokslui svarbius susitarimus

Data

2015 11 23

Įvertinimas
0
didinamasis_stiklas.jpg

Lapkričio 23–26 dienomis su Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus delegacija ūkio ministras Evaldas Gustas su oficialiu vizitu vyks į Kiniją, kur dalyvaus Lietuvos–Kinijos verslo forume, Lietuvos–Šanchajaus verslo forume, penktajame Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos ekonomikos ir prekybos forume, susitikimuose su Kinijos Liaudies Respublikos valdžios atstovais. Vizito metu Lietuva tikisi sėkmingų susitarimų su Kinijos Vyriausybe ir stambiomis Kinijos korporacijomis.

„Kinija yra viena iš dešimties prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų, todėl oficialaus vizito metu bus aktyviai vykdomos Lietuvos verslo skatinimo Kinijoje bei administracinių barjerų verslui mažinimo iniciatyvos. Tikimės, kad Lietuvos delegacijos vizito metu pavyks efektyviai sustiprinti dvišalius ekonominius ryšius, kurie padės lietuviškai produkcijai greičiau skverbtis į Kinijos rinką“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Lietuvos delegacijos nariai atstovaus mūsų šaliai oficialiuose susitikimuose su Kinijos Vyriausybės, taip pat bendrovių „Huawei“, „CICCPS“, „China Merchant Group“, „BGLink Global“, „Fun Guide“, Kinijos pramoninės industrijos federacijos, žiniasklaidos atstovais Pekino, Sudžou ir Šanchajus miestuose. Taip pat numatyti ūkio ministro susitikimai su potencialiais ir esamais Lietuvos verslo partneriais Kinijoje, debatai Lietuvos–Kinijos verslo forume, taip pat penktajame Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos ekonomikos ir prekybos forume. Savo dalyvavimą patvirtino jau apie 100 Kinijos bendrovių. Ūkio viceministrė Rasa Noreikienė sakys kalbą Lietuvos–Šanchajaus verslo forume, siekdama skatinti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą, kuriant Lietuvos ir Kinijos verslo sėkmės istorijas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uostas, Klaipėdos LEZ ir bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ po susitikimo su Kinijos Liaudies Respublikos valstybinės korporacijos „China Merchants Group“ atstovais pasirašys bendradarbiavimo sutartis, bendrovės „Huawei“ susitarimą su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Kinijos tarptautinių verslo rūmų susitarimą dėl privataus sektoriaus ir industrinės ekonomikos bendradarbiavimo. Lapkričio 23 dieną iš viso Lietuvos delegacijos nariai pasirašys net 10 sutarčių su partneriais Kinijoje.

Kartu su Ministro Pirmininko delegacija vizito į Kiniją siekdama šalies verslo plėtros ir administracinės naštos prekybai plėtoti mažinimo taip pat vyks ir verslo delegacija. Ją sudaro Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius, Lietuvos–Kinijos verslo tarybos pirmininkas Osvaldas Čiukšys, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, Vilniaus universiteto prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto prorektorius prof. dr. Antanas Čenys, Kauno technologijos universiteto prorektorė doc. Jurgita Šiugždinienė, Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė bei Lietuvos ambasadorė Kinijos Respublikoje Ina Marčiulionytė, Seimo narys Kęstutis Glaveckas ir kiti Lietuvos verslo, mokslo bei Vyriausybės atstovai.