BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtam Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumui

Data

2014 03 31

Įvertinimas
0
EK_susitarimas.jpg

Šiandien, kovo 31 d., Vyriausybės pasitarime pritarta Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumui, kurį parengė Ūkio ministerija kartu su verslo asociacijomis. Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo tikslas – kuriant abipusiu pasitikėjimu grindžiamą aplinką, apsaugoti Lietuvos vartotojų interesus įvedant eurą ir užtikrinti sąžiningą paslaugų ir prekių kainų perskaičiavimą.

Memorandumą pasirašę verslo atstovai savanoriškai įsipareigos sąžiningai perskaičiuoti paslaugų ir prekių kainas ir nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu pakelti kainas. 

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, verslo atstovai kviečiami pasirašyti Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą ir taip savanoriškai įsipareigoti nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu padidinti prekių ir paslaugų kainas bei užtikrinti sąžiningą paslaugų ir prekių kainų perskaičiavimą, jų skelbimą. Taip pat verslo organizacijų, savivaldybių įmonių ir verslo atstovų prašoma aktyviai prisijungti prie memorandumo ir paskatinti tai daryti savo narius ir verslo partnerius.

Visi verslo atstovai, prisijungę prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo, įgis teisę naudotis specialiai šiam tikslui sukurtu logotipu. Šiuo logotipu verslo atstovai galės pažymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas ir informuoti vartotoją, kad laikosi memorandume nustatytų principų.

Pagal Nacionalinį euro įvedimo planą oficialus memorandumo pasirašymo renginys turėtų būti suorganizuotas iki š. m. rugpjūčio mėn. Planuojama, kad memorandumą pasirašys Vyriausybė su asocijuotomis verslo struktūromis ir verslininkais.

Verslo atstovai, nedalyvausiantys oficialiame memorandumo pasirašymo renginyje, prisijungti prie jo galės ir vėliau. Prisijungti prie memorandumo ūkio subjektai ir juos jungiančios asociacijos bei kitos organizacijos galės iki š. m. gruodžio 31 dienos.

Planuojama, kad prie memorandumo bus galima prisijungti ir elektroniniu būdu, ir užpildžius popierinę paraišką.

Ūkio ministerija iki birželio 1 d. turi parengti prisijungimo prie memorandumo ir logotipo naudojimo tvarką, kuria ketinama nustatyti, kad visuomenė bus informuojama apie verslo atstovus, pažeidusius memorandumo nuostatas. Taip pat ketinama numatyti, kad verslas už memorandumo pažeidimus gali netekti teisės naudotis memorandumo logotipu ir bus įtrauktas į vadinamąjį juodąjį sąrašą. Tai neabejotinai neigiamai paveiktų tokio verslininko reputaciją ir jis netektų konkurencinio pranašumo.

Memorandumo tekstą galima rasti adresu www.ukmin.lt.