BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vyriausybė pritarė Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pataisoms

Data

2022 03 23

Įvertinimas
0
internet-3484137_1280.jpg

Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotoms Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pataisoms, atversiančioms galimybes atrinktus valstybės duomenis laikyti ne tik valstybiniuose, bet ir privačiuose duomenų centruose Lietuvoje ir užsienyje.

„Duomenų saugumas yra prioritetas. Nemažai investuojame į informacinių išteklių saugumą, infrastruktūros modernizavimą, bet, atsižvelgdami į aplinkybes, norime žengti dar vieną žingsnį dėl papildomų mūsų duomenų kopijų saugumo ir leisti šių duomenų kopijas laikyti Europos Sąjungos teritorijoje ar už Atlanto. Šie saugikliai padės apsisaugoti nuo kibernetinių atakų ar kitų grėsmių. Dėkojame Krašto apsaugos ministerijai už pagalbą rasti kompromisinį modelį“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Įstatymo pakeitimais siūloma nustatyti pareigą ypatingos svarbos ir svarbius valstybės informacinius išteklius laikyti ne tik valstybiniuose duomenų centruose, bet ir turėti jų kopijas ES, NATO ar Europos ekonominės erdvės valstybėse esančiuose duomenų centruose. Tokie duomenų centrai turės atitikti tokius pat techninius kibernetinio saugumo reikalavimus, nacionalinio saugumo interesus, kaip ir valstybiniai duomenų centrai.

Numatyta, kad sutartis dėl informacinių išteklių laikymo privačiuose duomenų centruose su IT paslaugų teikėjais sudarys Vyriausybės įgaliota institucija.

„Laukia sunkus darbas – priimti planuojamus įstatymų pakeitimus. Turėsime inventorizuoti, suklasifikuoti duomenis,  patvirtinti  debesijos paslaugų naudojimo koncepciją, priimti reikalingus duomenų architektūros sprendimus, sustiprinti kompetencijas“, – akcentuoja ministrė.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta, kad valstybės duomenys gali būti saugomi tik valstybiniuose duomenų centruose. Šis įstatymo projektas pradėtas rengti dar prieš metus ir buvo derinamas su visomis atsakingomis institucijomis.