BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ž. Vaičiūnas susitikime su šalies prezidentu aptarė instrumentus ekonomikai gaivinti

Data

2020 06 08

Įvertinimas
0
dsc_3584_mazas.jpg
LRP/Robertas Dačkus

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas su prezidentu Gitanu Nausėda ir kitais Vyriausybės nariais aptarė Europos Komisijos pasiūlymus dėl Europos Sąjungos (ES) daugiametės finansinės perspektyvos ir siūlomus instrumentus ekonomikai gaivinti.

Pasak Ž. Vaičiūno, kalbant apie finansines perspektyvas ir ekonomikos gaivinimą, Lietuvai svarbiausia investicijos į inovacijas, pramonės transformaciją bei mūsų šalies įsikomponavimas į tarptautines verslo grandines. 

Susitikime Ž. Vaičiūnas taip pat pažymėjo, kad pritariame EK išskirtiems atsigavimo prioritetams: pirmenybė bus teikiama investicijoms, prisidedančioms prie struktūrinių reformų įgyvendinimo, taip pat investicijoms į žaliąją pertvarką, skaitmenizaciją, sveikatos apsaugos sistemų stiprinimą.

„Svarbu, kad Sanglaudos išlaidos būtų pakankamos inovacijoms ir skaitmenizavimui, nes šios investicijos stipriausiai prisidėtų prie ekonomikos atsigavimo ir augimo.  Be to, sanglaudos mechanizmo veikimą ir procedūras mūsų verslininkai puikiai supranta, o tai leidžia efektyviai investuoti“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 

Pasak Ž. Vaičiūno, stiprindami šalies inovacinius pajėgumus, ypatingą dėmesį turime skirti pramonės transformacijai, išnaudoti jau esamus Lietuvos pranašumus ir sukurti globaliai veikiančią startuolių ekosistemą. Kitas svarbus momentas –  tolesnis inovatyvių įmonių skaičiaus didinimas.

Tam reikalingos motyvacinės priemonės privačioms investicijoms į naujų produktų kūrimą bei motyvacinės priemonės masinei inovatyvių produktų gamybai plėtoti. Prioritetas žinoma tenka investicijoms į ekoinovacijas – tvarių produktų gamybą.

Š. m. gegužės 27 d. EK pateikė savo pasiūlymus, kuriais ES biudžetas galėtų mobilizuoti ES ekonomikai atsigauti reikalingas investicijas. Šį pasiūlymą sudaro: Europos gaivinimo instrumentas, kurio dydis siekia 750 mlrd. Eur. ir sustiprinta 2021–2027 m. ES daugiametė finansinė programa (DFP). Siūlomas dydis – 1100 mlrd. Eur. 
 

Nuotrauka: LRP/Robertas Dačkus